ינון מגל ובן כספית

"יש חודש קשה לפנינו, אין בכלל ספק"

ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז י-ם, על ההתפרעויות בשער שכם: "מזה לא צריך להתרגש" • אך ציין: "במהלך החודש, עלולים להיות עוד פיגועים"


שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד ביקר אתמול (א') בשער שכם במטרה לחזק את ידי המשטרה וכוחות הביטחון. שעות לאחר מכן התפתחו במקום עימותים אלימים, במהלכם נעצרו 10 חשודים בגין תקיפת שוטרים והפרות סדר. ניצב בדימוס אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז י-ם, שוחח על הנושא עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm.

עמית הסביר מדוע ביקורו של השר לפיד לא הלהיט את הרוחות בשער שכם: "כל רמדאן באזור שער שכם, כל ערב בתום האפטאר הצעירים יוצאים ומשתוללים. לפעמים ברמה קצת יותר גבוהה ולפעמים קצת יותר נמוכה, אבל זה ממש לא משהו חדש. מזה לא צריך להתרגש". עם זאת, אמר: "הכניסות של פוליטיקאים למקומות מהסוג הזה - זה אף פעם לא עוזר".

הוא העריך: " הרמדאן הוא חודש מאוד בעייתי, השנה יותר מהרגיל. יש חודש קשה לפנינו, אין בכלל ספק. חודש כזה שמתחיל עם 3 פיגועים קשים וכל כך מוצלחים לצד השני יוצר מתח יותר גבוה ורצון לחקות אותם. זה מדליק את הצעירים להראות ליהודים ולישראל שהם חזקים. במהלך החודש עלולים להיות עוד פיגועים".

בהמשך, טען: "בראייה אסטרטגית, מדינת ישראל איחרה את הרכבת. נתנו לשנאה לבעבע עוד ועוד ועוד ויש היום לפחות 2 דורות צעירים שהם שונאים אותנו שנאה מאוד קשה, שגם לימדו את עצמם בתחום המבצעי להיות הרבה יותר מוצלחים. אחד-שניים, גג שלושה, מודיעינית אי אפשר לעלות עליהם. הדבר היחיד - כשהם מתחילים בפיגוע, לחתוך את זה הכי מהר שאפשר. אין לנו פתרון יותר טוב".

מפקד מחוז י-ם לשעבר הביע תמיכה בקריאה של ראש הממשלה נפתלי בנט לאזרחים בעלי רישיון לנשק לשאת אותו עמם בתקופה מתוחה זו, וקרא "להפסיק עם ההיסטריה, עברנו תקופות פי אלף יותר קשות. פה פתאום נעשתה פאניקה, אימהות מפחדות לשלוח ילדי לבית הספר ומראיינים את כל הפאניקה הזאת. כעם, נחלשנו בשנים האחרונות. הפכנו לאנשים הרבה יותר אגואיסטים. הרבה פחות אכפת לנו מאחרים".

       

עריכה: עופרי גליכמן

04/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה עמית
אריה עמית  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris