מרסל מוסרי

"אני כותב כאילו אין לי ברירה"

המשורר נמרוד שיין חבק את ספרו החדש 'נכון לכתיבת שורות אלו' • חשף: "תמיד הייתי אדם כותב אבל הייתי איש ציבור - לא יכולתי להתבטא באופן אותנטי"


לרגל פרסום סיפרו 'נכון לכתיבת שורות אלו', המשורר ואיש התקשורת נמרוד שיין הגיע להתארח בתוכניתה של מרסל מוסרי. בשיחה מלב אל לב חשף שיין את הרגע בו החליט לפרסם את ספרו הראשון, ושיתף בתחושות בעקבות הוצאת ספרו החדש.

"תמיד הייתי איש תוכן ואדם כותב, אבל חייתי בבית עם אישה, רעייתי וילדיי והייתי עובד ציבור, לא הייתי יכול להתבטא ולכתוב את עצמי באופן אותנטי", סיפר שיין בפתח דבריו, "אני כותב הרבה יותר יפה ממה שאני נראה. הספר הראשון יצא כשהייתי כבר גרוש וחייתי מחוץ לבית. ההחלטה לעזוב את הבית הייתה לפני שיצאתי לאור. יש קטע שכשיש לך ילדים אתה יודע שהם הולכים לקרוא שירי אהבה לאישה אחרת, שהיא לא אמא שלהם. יש לזה מחיר ויש לזה משמעות. האומץ האמיתי היה לעמוד מול הילדים ולהגיד להם שאבא הוא לא רק אבא, הוא גם נמרוד".

עוד הוסיף, וחשף שיין כי "אני כותב כאילו אין לי ברירה. אני לא רוצה להיות ביאליק עכשיו ולספר על ייסורי, אבל לפעמים לכתוב מנכיח את הקושי, הסבל והעצב. אנחנו האנשים הכותבים לא חיים מהכול סבבה, מוצרי היסוד זה הקונפליקט, הסכסוך, הגעגוע".  

"זה באמת נכון שזה מרגיש כאילו נולד ילד?", תהתה מוסרי, ושיין סיכם: "זו קלישאה נהדרת". כמו כן, במהלך אירוחו הקריא שיין מספר שירים אותם כתב בעקבות מאורעות החיים. "לפעמים שירה יכולה לגעת בך", אמר.

עריכה: שני רומנו

06/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מרסל מוסרי ונמרוד שיין
מרסל מוסרי ונמרוד שיין  |  צילום: שני רומנו/103fm
Paris