אודי סגל וענת דוידוב

"בתור עם ישראל, אנו מנסים לחבק את הפליטים ולעזור להם"

ד"ר אנה לוין, רופאת ילדים ממאוחדת בביה"ח שדה 'כוכב מאיר', סיפרה על המפגש המפתיע והמרגש עם אמא שלה: "נעלה אותה למטוס ונביא אותה לארץ"


ד"ר אנה לוין, רופאת ילדים בבית חולים מאיר בכפר סבא המשמשת כרופאה בבית חולים שדה שהוקם במקום, רצתה להתגייס עבור תושבי אוקראינה ולנסוע לסייע לחולים ולפצועים. באופן לא צפוי, מצאה גם את אמה במקום, אחרי ימים של ניתוק בקשר בין השתיים. 

לוין שוחחה עם ענת דוידוב וגיא פלג ב־103fm ושיתפה בתחושותיה בעקבות המתרחש: "זה אחד מהרגשות הכי חזקים בחיי, כי היה קצר עם אמא, ידענו שהיא באזור כבוש. מהימים הראשונים במלחמה היה קשר לא יציב, ודיברתי איתה כמה פעמים השבוע. זה היה מאוד קשה לקבל את המציאות הזו, שאי אפשר להגיע לאמא שלי ולעזור לה". 

עוד הוסיף, כי: "כל פעם לחכות לשיחה ממנה כשהלב דופק. היא הייתה במליטופול, העיר עדיין כבושה, יש שם יריות. יש שם כל הזמן פעילות צבאית, שומעים רעשים של הפגזות. זה היה מאוד מורכב להגיע אליה, הרבה אנשים התגייסו לעזור לנו, הדרך הייתה ארוכה. אתמול היא הייתה על הכביש יותר מ־24 שעות. אנו לקראת מפגש מאוד מרגש בשישי בערב, היו פה מאמצים גדולים והיא נוסעת איתנו חזרה עם המשלחת".

על העבודה בבית החולים באוקראינה, סיפרה אנה: "אנו על הגבול עם פולין, ועושים עבודה מאוד חשובה. אני בצוות רפואי שמטפל בילדים, טיפלנו בילדים עם חרדות וללא מסמכים רפואיים, אנו מנסים לעשות סדר. יש אנשים עם פוסט טראומה והם חסרי אונים, לראות ילדים שברחו בפיג'מות, כולם דואגים לנו. אנו בתור עם ישראל מנסים לחבק ולתמוך בהם, זה כל כך מרגש להיות ילד מחייך". 

עריכה: מיכל קדוש 

13/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מלחמת רוסיה אוקראינה
מלחמת רוסיה אוקראינה  |  צילום: JACK GUEZ/AFP/Getty Images
Paris