איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"אולי זה יפקח את עניינו מאשליית הייבוא הפרועה"

ליאור שמחה, מנכ"ל ארגון יצרני החלב, התייחס להשפעות בענף עקב המסחור בייבוא החיטה מאוקראינה • אמר: "מניח שתהיה עליה מתונה - יכולים לשלוט עליה"


מלחמת רוסיה-אוקראינה משבשת את אורח החיים באירופה כולה. מעבר לקשיים האיומים שחווים תושבי אוקראינה בחודשים קשים אלו, המלחמה משאירה את אותותיה גם על השוק העולמי, ומחירים של מוצרי צריכה רבים ממשיכים לעלות בקצב מסחרר.

ענת דוידוב שוחחה ב־103fm עם ליאור שמחה, מנכ"ל ארגון יצרני החלב, אשר התייחס לידיעה והעריך כיצד ענף מוצרי החלב יושפע מהמשבר.

בפתח הריאיון הסביר שמחה כי שוק החלב חשוב בצורה מידתית לייבוא, ואמר: "נכון שהפרות אוכלות גרעינים אבל אני שמח שאנחנו בצורה מידתית. אני מניח שתהיה עליה מידתית ומתונה, אנחנו בהחלט יכולים לשלוט עליה", הכריז, והסביר מהי כוונתו בעליה מידתית: "עליית מחירים של המוצרים המפוקחים כי אנחנו ככל שזה תלוי בנו צריכים לעשות שלא תהיה עליית מחירים, אבל יש פה דברים שלא בשליטה שלנו. אולי הדבר הזה בעצם יפקח את עינינו מאשליית הייבוא הפרועה שייבוא מוריד מחירים, נהפוכו".

עוד הוסיף: "החמאה המקומית הייתה, עד לא מזמן, מוצר בפיקוח. לכן, אי אפשר היה לעלות מחירים. עכשיו, הוציאו אותה מפיקוח והמחירים יעלו. נכון שיש יותר מגוון כשפותחים את השוק, אבל המחירים עולים בהתאם. המחירים העולמיים לא נמצאים בשליטתנו. כשזה יהיה בשליטה שלנו תהיה לנו שליטה על יוקר המחייה".

בהמשך טען כי אנחנו פשוט מייבאים אינפלציה, "אין מה לעשות המחירים יעלו למעלה. ככל שנהיה פחות חשופים לייבוא, ושהכל יהיה יותר מצומצם, ככה יהיה לנו קל לשלוט במחירים. ככל שנשקיע ונחזק את החקלאות הישראלית ונייצב את המשק ככה נוכל להוריד מחירים".

עריכה: עדן בן ארי 

13/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לקראת עליית מחירים נוספת?
לקראת עליית מחירים נוספת?  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris