אודי סגל וענת דוידוב

"כל עוד יש כיבוש, יהודים לא צריכים להתפלל בכותל"

ח"כ עופר כסיף על מצעד הדגלים בבירה: "המשטרה לא נתנה אישור, ובצדק - היא צריכה למנוע את זה פיזית ולא לתת לאנשים לצעוד"


למרות המתיחות הביטחונית הגבוהה, פעילי ימין הודיעו כי הם לא מתכוונים לוותר על צעדת הדגלים סביב העיר העתיקה שבירושלים. בשיחה עם ענת דוידוב וגדעון אוקו בֺ103fm, חבר הכנסת עופר כסיף (הרשימה המשותפת) ביקש להביע את דעתו. 

לדבריו, "כשאנחנו מגיעים לאירוע מהסוג הזה, זה לא כדי להתריס, אלא כדי להביע הזדהות עם עם נכבש שסובל מרדיפות יום יומיות, גם מכוחות פשיסטיות. כל מטרת הצעדה היא להראות מי הבוס, המשטרה לא נתנה אישור ובצדק - היא צריכה למנוע את זה פיזית ולא לתת לאנשים לצעוד. האנשים האלה פושעים משום שהם גזענים וכובשים. בעל הבית האמיתי הם הפלסטינים, זהו שטח כבוש. הם חיים בשטח כבוש. אני וחבריי נגד האלימות, אבל חושבים שהאלימות העיקרית היא הכיבוש. השאלה היא איך אנו מגיעים לפשרה צודקת כך שכולנו, שני העמים, נוכל לחיות כאן חיים נורמליים ושלבים - גם הישראלים וגם הפלסטינים".

על הקריאה של חבר הכנסת איימן עודה לערביי ישראל לא להתגייס לצה"ל, אמר: "צדיק לדייק באמירה - הוא התכוון לא להתגייס לכוחות הכיבוש. אני בעצמי סירבתי לשרת בשטחים הכבושים וישבתי בכלא. מה שידידי איימן אמר ושכולנו מסכימים איתו, זה שלא צריך לשרת את הכיבוש. אם מדברים על המלחמה בפשיעה או על משטרת התנועה, אף אחד לא יצא נגד זה".

כאשר נשאל האם היהודים יכולים להתפלל בכותל, השיב חבר הכנסת כסיף כי "כל עוד המצב הוא מצב של כיבוש - מבחינתי זה לא לגיטימי. הכותל הוא שטח כבוש, נקודה. אני לא מדבר על הנושא הדתי, אלא רק על הנושא הפוליטי־לאומי".

עריכה: דוד זבולוני 

20/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עופר כסיף
עופר כסיף  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris