תחשבו טוב
עם יהודית גריסרו

"נתתי את החיים שלי ונתתי לילות וימים"

אנג'ל אלון שטיפלה ב-217 תינוקות וילדי אומנה במצבי חירום נבחרה להשיא משואה בטקס המשואות • היא סיפרה: "עשיתי 21 בריתות בשנים האלה, היה לי כיף"


אנג'ל אלון, תושבת נתיבות, אם לשמונה ילדים ועשרות נכדים ונינים, טיפלה ב-30 שנים האחרונות ב-217 תינוקות וילדי אומנה. ביום העצמאות הקרוב היא תשיא משואה בשל כך, ובשל פועלה המבורך. את תפקידה כאם אומנת חירום היא עשתה בשיתוף עם עמותת מכון סאמיט, היא טיפלה בילדים הללו עד שנמצאה להם משפחת אומנה קבועה. מכון סאמיט מפעיל מזה 19 שנים שירות אומנה המסייע ל-1,400 ילדים ונוער בסיכון מאזור ירושלים והדרום, שהוצאו מחזקת הוריהם בהמלצת שירותי הרווחה ובצו בית משפט.

אנג'ל אלון שוחחה עם יהודית גריסרו ב-103fm, וסיפרה בהתרגשות על הדלקת המשואה, ועל פועלה רב השנים בטיפול בילדים באמנת חירום, ועל ממשיכת דרכה - אחת מבנותיה, "נולדתי במרוקו עליתי לארץ בגיל 16 והורידו אותנו ממרוקו לאשקלון עם המשפחה. כשהגעתי לגיל 17 הכרתי את בעלי והתחתנו נולדו לנו 8 ילדים. במשך השנים רציתי להתנדב משהו, אהבתי לטפל במישהו כמו שטיפלתי בילדים שלי, רציתי לטפל בילדים שאין להם בית חם, ונמצאים בחוסר אונים. פרסמו בטלוויזיה שמחפשים משפחת אומנה ואז התקשרתי למכון סאמיט והזמינו אותי ונבחרתי להיות משפחה אומנת חירום".

המשיכה וסיפרה, "היו מביאים ילדים בחגים בשבתות כל פעם שהיה משהו הייתי קולטת ילדים. היה מגיע לי עד חמישה ילדים, כל הזמן הבית שלי היה מלא. אם היה ילד במצוקה או בבעיה או משהו דומה מתקשרים אליי ומביאים לי את התינוק או התינוקת באותו היום. במשפחה שלי קיבלו את זה יפה מאוד, הבת שלי ממשיכה את דרכי במשך 11 שנים".

לבסוף העבירה מסר על להיות משפחת אומנת, "מי שעושה את זה צריך לתת את הנשמה, לתת את החיים, נתתי את החיים שלי ונתתי לילות וימים. את יודעת מה זה תינוק שמגיע אלייך מבית חולים? את צריכה להיות איתם בכל דבר. אם זה טיפולים או תינוק שצריך לעשות לו ברית, עשיתי 21 בריתות בשנים האלה, היה לי כיף, היה לי כיף מאוד. מה שהביאו לי קיבלתי, לא משנה לי איך הם הגיעו. היה לי רופא בנתיבות, הוא סייע לי בכל זמן שרציתי, פשוט הרמתי אליו טלפון גם אם זה באמצע הלילה, הוא כל הזמן התנדב וטיפל בילדים". 

עריכה: רעות מתתיהו ארגון

24/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אנג'ל אלון
אנג'ל אלון  |  צילום: ללא קרדיט
Paris