רון קופמן ואריה אלדד

"רבע מיליון מוסלמים על הר הבית קראו לרסק את ראשי הציונים"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') על סיכום חודש הרמדאן בזירת יחסי ישראל והפלסטינים: "צופה שהשקט מתעתע - הרמדאן הזה הוא ניצחון תודעתי גדול של חמאס"


ראש הממשלה נפתלי בנט כינס השבוע (ד') דיון המישור הביטחוני על מנת להיערך לאפשרות של הסלמה ביטחונית, זאת נוכח התלכדות המועדים הישראליים עם צום הרמדאן, חג העיד אל-פיטר ויום ירושלים שעלולים להעביר את השטח. הפרשן לענייני ערבים צבי יחזקאלי ('חדשות 13') שוחח עם ניסים משעל והביא פרטים נוספים על המתרחש.

"אחרי חודש של רמדאן, במהלכו ישראל הייתה בכוננות שיא, הרמדאן הזה הוא ניצחון תודעתי גדול של חמאס. ראינו תעוזה שלא ראיתי אצל הפלסטינים, זה שהמשטרה נותנת לכאלה טקסטים להיות בהר הבית - זו נקודת ההתחלה של הסבב הבא", אמר הפרשן יחזקאלי והתייחס באריכות לאירוע אמש (ה') בו אדם בהר הבית קרא במגפון למוחמד דף לצוצץ ולרסק את ראשם של היהודים, "כל זה בלי שום התערבות של המשטרה, ודבר כזה לא ראיתי. זה מסכם את חודש הרמדאן הזה. מדובר, בהפסד תודעתי ומעשי של מדינת ישראל בהר הבית, וזו נקודת ההתחלה של הסבב הבא שבוודאי גם אותו נסקר".

על דרישות המלך ירדן אמר יחזקאלי כי הוא רואה את הפיחות המהיר בריבונות הישראלית בהר הבית, ועל כן הוא מגיב בהתאם. "מי שמנהל היום את הר הבית הם חמאס והתנועה האיסלמית של ראעד סלאח. כשהמלך רואה שיש פיחות בריבנות הישראלית, ושקוראים בגלוי והמשטרה הישראלית לא עושה דבר הוא בעצם דורש את חלקו בחזרה בטענה שאין שם בעל בית. ישראל דורשת מהמצרים לרסן את חמאס, והמלך חמאס רואה את זה, ומגיב בהתאם. לכן, הוא מציג את מסמך הדרישות שלו, הוא רואה את ישראל כגורם חלש, ולכן עדיך לו להתעורר קודם לפני שתגיע נקודת אל חזור".

לסיום נשאל מה דעתו על השקט היחסי שאנחנו מקבלים בתקופה האחרונה, והוא טען שדווקא בתקופה של 'שקט' צריך לדעת לקרוא בין השורות, ולהבין את הלך הרוח בבתי הספר וברשתות החברתיות. פיגועים הם תוצאה מאוחרת של מה שקורה ההסתה תמשיך, ואתה תראה מה יקרה בהמשך. מדוע? כי אתה בתהליך עקבי של פיחות בריבונות שלך, וכי יש חוסר הבנה כלפי מה שמתנהל נגדך בהר הבית, וחוסר פעולה נגד השורש של מה שקורה נגדך שם. נגד ההסתה. יש תמונות של הבחור עם המגפון, אז למה אי אפשר לעצור אותו? כי המשטרה, לדעתי, לקחה אחורה בהר הבית".

עריכה: עדן בן ארי 

29/04/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רון קופמן ואריה אלדד
רון קופמן ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris