אודי סגל וענת דוידוב

עיריית ת"א לא תקיים מופע זיקוקים

ראש העיר רון חולדאי הכריז כי מתוך התחשבות בסובלים מפוסט טראומה, המופע יתבטל • ח"כ אופיר סופר הגיב: "אני מברך על כך"


לאחר פניות של נפגעי פוסט טראומה לראש עיריית תל אביב רון חולדאי, בעירייה הוחלט כי בשל התחשבות בהם לא יתקיים מופע הזיקוקים השנה בחגיגות יום העצמאות בעיר.

ח"כ אופיר סופר ('הציונות הדתית') שסובל מפוסט טראומה בעצמו, שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm על כך ואמר, "אני מברך על הביטול הזה, מדובר ברצון קהילתי, וזה דבר מבורך, יש פה רצון טוב ומודעות לקשיים הרבים של נפגעי פוסט הטראומה". 

לשיחה הצטרף דניאל צבי הירש, נפגע פוסט טראומה מפיגוע טרור בשנת 2001, בקריית מוצקין, וקרא לעירייה בעירו לבטל גם היא את מופע הזיקוקים, וטען: "זה לא משהו ישראלי בכלל, זה בוודאי לא משהו יהודי, זה בא בכלל ממדינות אנגליה וארה"ב ואנחנו אימצנו את זה. אם אתם מחפשים אלטרנטיבה, אנשים יכולים לשמוח, יש חגיגות של מוזיקה, זמרים מופיעים".

הירש גם שיתף בהתמודדות האישית שלו, כשסיפר: "אני הלכתי רק לפני כמה ימים לקנות משהו ממכולת שהיא רחוקה קצת יותר ממכולת שבדרך כלל ממנה אני קונה. חזרתי למרחק של 20 מטר מהבית שלי, הייתי צריך לעבור במעבר חצייה. מטר לפני, ישב בן אדם במכונית שלו, פתאום נשמע צפצוף קל מהפלאפון שלו, הוא דיבר ברמקול בשיחה הזאת. אני הולך לתומי, פתאום אני שומע את הצפצוף הזה, אני קפאתי, פשוט קפאתי, התחלתי לדמוע, כף היד השמאלית התחילה לרעוד, הייתי פשוט משותק בערך 20 דקות. לא יכולתי לזוז".

במהלך חגיגות העצמאות, מה עושים הלומי הקרב שקשה להם להתמודד עם הקולות האלה?
"אלה שיכולים להרשות לעצמם ויש להם רכב, הולכים למקום שאין את זה, להתרחק כמה שאפשר, אם זה מקומות של טבע, ים וכיוצא בזה".

02/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זיקוקים בשמי תל אביב, אשתקד
זיקוקים בשמי תל אביב, אשתקד  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris