103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"יש הערכה, והיא המובילה, שהמחבלים בשטח ישראל"

טל לב רם ('מעריב', '103fm') על המצוד אחר המחבלים האחראים לפיגוע הטרגי באלעד, שהוביל לרציחתם של 3 איש: "החשש הוא שהם לא התרחקו מאזור הפיגוע"


כוחות הביטחון טרם הצליחו להגיע לשני המחבלים שביצעו אתמול (ה') את הפיגוע הרצחני בעיר אלעד שגבה את חייהם של שלושה בני אדם. הפרשן הצבאי ושדרן 103fm טל לב רם ('מעריב') הביא עדכונים נוספים על המצוד אחר המחבלים.

"ההחלטה היום בבוקר של משטרת ישראל מגובה בהחלטה של השב"כ לפרסם את שמות המחבלים, את התמונות שלהם, את מקום המגורים שלהם. ההחלטה נובעת קודם כל מזה שיש עדיין הערכה והיא המובילה שהם נמצאים בשטחי ישראל ויכול להיות, וראינו את זה גם בעבר, שאפילו הם לא התרחקו מאוד", הכריז לב רם בפתח דבריו.

עוד הוסיף, וטען כי "אני יכול להעריך ששני המחבלים שתיכננו את הפיגוע, והם תיכננו אותו גם עם הרכב וגם עם הגרזנים, דווקא ירדו דרומה. כלומר, אמרו 'יכול להיות שבאזור צפון השומרון אחרי הפיגועים האחרונים צה"ל יותר חזק, נחפש הבטן רכה', ירדו דרומה, חצי לשטח ישראל אבל לא בהכרח חזרו חזרה לשטחים".

"האם המצוד מתמקד בעיקר בין אלעד לכיוון הקו הירוק?", שאל משעל, ולב רם השיב: "כן, כרגע זה העיקר. זה לא אומר שגם ביהודה ושומרון אין מאמצים אבל כרגע החשש המרכזי, ומכאן גם הפעולות של מערכת הביטחון כרגע, זה שהם נמצאים ולאו דווקא התרחקו מאוד מאזור הפיגוע".

"אי אפשר יותר לעצום עיניים מול הדבר הזה"

לדבריו, "אנחנו חד משמעית בצומת דרכים. יש לישראל בעיה עם חמאס ועזה, למעשה החמאס מבדל את עצמו מול ישראל. הוא אומר 'כל עוד אני לא יורה רקטות מהרצועה אז הסכם השקט נשמר'. אחרי שסינוואר יוצא בצורה כל כך ברורה ואומר 'קחו גרזנים וצאו לבצע פיגועים', נדמה לי שאי אפשר יותר לעצום עיניים מול הדבר הזה. לא משנה איך אתה מבצע את הפיגוע אלא איך אתה גורם אליו. אין ספק שחמאס מעורב מאוד במה שקורה ביהודה ושומרון, הוא לא היחידי שמסית אבל הוא העלה את זה כמה מדרגות והימים האחרונים היו ברמת הסתה מטורפת וזו הכוונת טרור".

בעקבות אמירותיו, תהה משעל האם מקבלי ההחלטות לא פירשו נכון את קריאות החמאס. לב רם הבהיר כי "יש שיקולים ביטחוניים שישראל מבקשת לעצמה והם לאו דווקא בהכרח תמיד מסתדרים עם המציאות. ישראל רוצה שקט בדרום, רוצה לשמר אותו, היא נתנה לחמאס הרבה מאוד הקלות בשנה האחרונה בהם גם נושא הפועלים. מצד שני ההתחייבות של חמאס לכאורה מול ישראל הם רק לרצועת עזה. אנחנו מדברים על כל כך הרבה פיגועים ונרצחים, ועל צעד מאוד ברור".

"בעיניי מה שסינוואר עשה הוא דיי מקביל למה שעשה דף לפני שנה בשומר החומות, שהוא אמר שהוא מגן ירושלים. מאוד ברור שבשלב הזה כאשר ישראל צריכה להסתכל אל מול מה אתה מתמודד, דווקא ביהודה ושומרון אל מול חמאס אין לה הרבה. בסוף הלב של האירוע הזה הוא בעזה", הדגיש.

"לא יכול להיות שנושא הפועלים נמשך כאילו לא קרה שום דבר"

בסיום השיחה, ציין לב רם שלדעתו חמאס צריך לשלם את המחיר על ההסתה הקשה שהובילה לגל הפיגועים האחרון. "לא יכול להיות שנושא הפועלים נמשך כאילו לא קרה שום דבר, זו ענישה בסוף של איך אתה בכלל פועל מול ארגון טרור שמרצועת עזה מכווין עליך טרור ביהודה ושומרון ואין לך כלי אפקטיבי עליו בשלב הזה. זה יכול להיות מדינית וזה יכול להיות צבאית", סיכם.

עריכה: שני רומנו

06/05/2022
הישארו מעודכנים

טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm