103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בן כספית ואריה אלדד

"אמירתו של פינדרוס לא תשנה מציאות פוליטית"

הכתב יקי אדמקר ('וואלה') על התבטאותו של ח"כ יצחק פינדרוס נגד ביהמ"ש העליון: "אם הוא היה מבין את חומרת דבריו, הוא היה מתקן ומתנצל"


ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) יצא בהתבטאות קשה ביותר נגד בית המשפט העליון. במהלך פאנל ליל יום העצמאות, שנערך בסוף השבוע בישיבה התיכונית 'נהורא', התפתח דיון על השתלבות בתפקידי מפתח במדינה כמו שופטים בבית המשפט העליון ותפקידים בכירים במשרדים ממשלתיים. חבר הכנסת הודה כי "החלום שלי הוא לפוצץ את בניין בית המשפט העליון". בשיחה עם אריה אלדד ובן כספית ב־103fm, כתב הכנסת והחרדים יקי אדמקר ('וואלה') הביא את כל הפרטים על האמירה שהסעירה רבים.

בפתח השיחה, נשאל אדמקר על ידי בן כספית האם ח"כ פינדרוס מבין שהוא עזר לקואליציה, והוא השיב: "אני לא יודע אם הוא מבין את זה, אם הוא היה מבין את זה הוא היה מנסה לאולי קצת עדן את דבריו, לתקן קצת, לומר את זה בצורה קצת יותר עדינה, להישאר במהות אבל לברוח המאמירה הקיצונית. עצם העובדה שהוא אמר אולי הייתי צריך להגיד למוטט ולא לפוצץ מלמדת שלא".

"אני חושב שבמאבק האמיתי שמתנהל בחלקים מהימין, נגד מערכת המשפט או לשינוי המערכת, האמירה הזו עושה נזק משמעותי", אמר, "אי אפשר לחלוק על זה. אתה לוקח אמירה שבסוף מביאה את כל אלו שנמצאים מהעבר השני לומר בצורה הכי ברורה 'הנה, אתם מבינים למה אנחנו פה? למה לא ניתן לשינויים האלו להתרחש?'. למרות שלדעתי, אריה וודאי יסכים איתי אבל אני חושב שגם אתה בן תסכים שיש שיוניים שצריכים להיעשות במערכת המשפט".

על השפעת האמירה במישור הפוליטי, הדגיש: "עם כל הרצון הטוב, לקחת את הסיפור הזה ולהגיד שהוא ילווה את המערכת הפוליטית, ישנה אותה ויעשה טלטלות בקואליציה זה לא. זאת הייתה אמירה שיצרה סערה בצדק וטוב שכך, אבל זה לא יגרום להתנהלות אחרת עכשיו מצד מפלגה כזו או אחרת בקואליציה, זה לא ישנה את המציאות הפוליטית".

"גפני חגג יום הולדת 70 בכנסת ומי שלא אהב את זה במיוחד היה דרעי"

בהמשך, התייחס אדמקר לסערה סביב חגיגות יום ההולדת של ח"כ משה גפני, יו"ר יהדות התורה: "גפני חגג יום הולדת 70 בכנסת היום ומי שלא אהב את זה במיוחד היה אריה דרעי, יו"ר ש"ס, שישב באותו הזמן עם חברי סיעתו בחדר הצמוד. הוא התחיל לקבל תמונות, הוא ואנשיו, מתוך המסיבה והחגיגה שם והוא ראה בין היתר במוזמנים והחוגגים גם יאיר לפיד והשר אלעזר שטרן".

"דרעי לא אהב את זה כך לפחות על פי אנשים שנכחו בחדר ואז הוא משך ומשך את ישיבת הסיעה עד שהוא קיבל את האיתות שהחגיגה הסתיימה, שהמליאה נפתחה והוא שחרר את כולם לשלום", סיפר, והוסיף: "יש שיאמרו שזה לא אך ורק בגלל שלפיד הוא כביכול יריב פוליטי אלא בגלל שדרעי עצמו חגג מסיבת יומולדת לפני תקופה מסוימת וגפני לטענתו בגלל אילוצי לוז לא הגיע. זה גנון אצל כולם פה, במקרה היום אצל גפני ודרעי".

עוד טען אדמקר בנוגע לאיחוליו של לפיד כי "בעיניי זה אירוע דיי מדהים מסיבה מאוד פשוטה, מי ששוחח עם גפני רק לפני שבוע, כשהוא ראה את מאיר פרוש ממפלגתו מסייר עם מתן כהנא, אז הוא שמע איך הוא צועק וזועק על כך שמשתפים פעולה עם הממשלה. אצל גפני ההסבר לכך הוא אמר את זה לא רק היום אלא במספר הזדמנות שיש שלושה אנשים שמאוד קשה להראות ולהיראות איתם בציבוריות ובפומבי בתוך הממשלה הזו - ליברמן, כהנא ובנט. הם מבחינתו סדין אדום אבל יאיר לפיד פחות. אני לא יודע אם זה נבע מכך אבל לפיד מבחינתו מה רע? להראות את הקירבה לחרדים משרת אותו נהדר ונפלא".

לקראת סופה של הממשלה?

בסיום השיחה, נשאל כתב הכנסת והחרדים של 'וואלה' כיצד הוא רואה את מושב הכנסת. אקדמקר הבהיר כי "אני לא נביא אבל אני חושב שזה יכול להחזיק לא זמן ממושך מדי. אני באמת לא יודע לומר אם הם יצליחו להחזיק את כל החודשיים וחצי או אם יקרה אירוע באמצע. אם אתה שואל תיאורטית האם ממשלה יכולה להחזיק בכנסת שבה יש 60 חברי כנסת אל מול 54 ועוד 6 ניטרליים? אני חושב שהם יכולים להחזיק, זה מורכב".

עריכה: שני רומנו

09/05/2022
הישארו מעודכנים

יצחק פינדרוס
יצחק פינדרוס  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90