ינון מגל ובן כספית

"תושבי אלעד קיבלו בוקס בבטן"

רחלי כהן יעקובוב, קרובת משפחתו של שי בן שלמה שנפגע אנושות בפיגוע בעיר: "פגעו בו בגרזן ממש מול העיניים של ילדיו; אנחנו מגייסים תרומות למשפחה"


שי בן שלמה, תושב העיר אלעד, ירד עם ילדיו לגינת השעשועים ביום העצמאות. העלילה הייתה יכולה להסתיים אחרת, אבל מחבל הגיע למקום ופגע בו כמה פעמים בגרזן מול עיניהם של ילדיו. גיסתו של אשתו של שי, רחלי כהן יעקובוב, שוחחה עם ינון מגל ובן כספית, שיתפה במצבו הקשה וביקשה מהציבור להתגייס ולתרום לטובת המשפחה שזקוקה לעזרה כלכלית. 

"המצב שלו קשה מאוד, מורדם ומונשם", סיפרה יעקובוב בכאב, "הוא חטף גרזן בראש כמה פעמים, מאחורה ומקדימה. לא נתנו מידע לגבי הפגיעה, לא יודעים מה ההשלכות. אנחנו מדברים על זה שאנחנו יודעים שהמוח נפגע. הוא פגע בו כמה פעמים עם הגרזן לעיניי הילדים שלו. הדם שלו השפריץ עליהם, 4 ילדים קטנטנים. הילדים ראו, יודעים לספר, מפרטים בצורה מזעזעת את כל מה שהם עברו, התקפי בכי כל הזמן. הם יצטרכו טיפולים. הקטנה בת שנה וחצי והגדולה בת 8. הקטנה הייתה לידה העגלה, הם היו ממש קרוב אליו. אנחנו מדברים על בן אדם שירד מתחת לבית שלו, לגינה עם הילדים, לא הלך לפארקים הרחוקים".

בזמן שרעייתו של שי הייתה בביתם, הוא יצא עם ארבעת ילדיהם לגינה הקרובה בצאת יום העצמאות. מה שהחל כבילוי הסתיים בטרגדיה נוראית. "המצב לא טוב. האישה כאובה, מבולבלת, עסוקה בין לנסוע לבית חולים, לחזור ולטפל בילדים. היא לא ממש מתסדרת, אנחנו מנסכים כמשפחה לעזור במה שאנחנו יכולים. אנחנו כרגע מגייסים תרומות. עד היום המשפחה לא הייתה במצב כלכלי מזהיר, חיו מהיד לפה ולא ביקשו עזרה מאף אחד. לולא המקרה הזו לא אני ולא אתה היינו שומעים על המשפחה הזו, אנשים מאוד שקטים, עדינים, צנועים. משפחה מאוד שקטה. המקרה הזה הביא מצב שאנחנו צריכים כולנו להתגייס לעזרתם. להרים את הראש מעל המים ולתמוך בהם בתקופה הלא פשוטה שהם עומדים לפניה. כל תרומה תעזור למשפחה הזו".

"מחריד שהילדים ראו הכול, הם מתארים הכול"

"זה מחריד שהילדים ראו הכול, הם מתארים הכול, בוכים בלילה ונורא מתגעגעים", אמרה. בזמן שבני משפחתו מתפללים לרפואתו של שי, הרופאים אינם אופטימיים בעקבות הפגיעה המוחית. "אתם יודעים איך זה רופאים, אף פעם לא הולכים על הצד האופטימי. הם אומרים 'תתכוננו לשיקום מאוד ארוך אם הוא יתעורר'. הם אומרים 'תתכוננו לגרוע מכל'. אנחנו נאחזים בטוב, אנחנו מקווים. אנשים מאמינים".

על תמיכת הסביבה במשפחה הכאובה, שיתפה: "כן, אנשים מאוד טובים מה שנקרא מחבקים. אני באופן אישי משתדלת גם לעזור במה שאני יכולה. שהאלעדים קיבלו בוקס בבטן רציני. אנחנו גם גרים קרוב אליהם. לציבור החרדי זה בוקס בבטן, לא להאמין שבמקום הבטוח הזה, מתחת לבית שלך, אף אחד לא מדמיין דבר כזה. בטח שהילדים היו שם, ראו, כל הדם השפריץ עליהם".

בסיום השיחה, נשאלה יעקובוב האם מישהו מטעם הממשלה דיבר עם בתיה, רעייתו של שי הפצוע, והיא השיבה: "אני יודעת שבן גביר יצר קשר, העלה פוסט לעזרה. אבל חוץ מזה לא ידוע לי על חברי כנסת, ראש ממשלה או מישהו שיוצר קשר ולוקח אחריות על הסיפור הזה, למגר את האסון הזה, את היתומים הבאים והפצועים הבאים".

"מערכת הביטחון צריכה לעשות טיפול שורש", הכריזה, "הבוקר כשיצאתי מאלעד ראיתי ניידת ביציאה מאלעד העליונה. הם יושבים בתוך הניידת, זה לא בידוק ממש".

להעברת תרומות למשפחה, ניתן דרך הביט למספר 055-278-3442 או לחשבון הבנק של בתיה יעקובוב, בנק פועלים 12, סניף 475, חשבון 5299.

עריכה: שני רומנו

12/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


תמונות מתוך הפיגוע, ארכיון
תמונות מתוך הפיגוע, ארכיון  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris