אודי סגל וענת דוידוב

"אחד מהשוטרים אמר: 'אם הוא נוסע, אני הורג אותו'"

ח"כ כסיף התייחס לעימות שלו עם המשטרה, טען שאחד מהם איים עליו • וגם הכחיש שהיכה את את אחד מהשוטרים: "הוא דחף לי את היד לפנים ואני הדפתי אותה"


חבר הכנסת עופר כסיף (הרשימה המשותפת) תועד מתעמת עם שוטר בדרום הר חברון, ותיבחן פתיחת חקירה פלילית בנושא. בשיחה עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm, הסביר כסיף את מה שהתרחש, מנקודת מבטו. 

"קודם כל בואו נתחיל באמת מההתחלה", אמר ח"כ כסיף בפתח השיחה, ושחזר את שאירע: "הרבה מאוד אנשים מכל הארץ התארגנו להגיע להבעת הזדהות עם התושבים של הר חברון, מנעו מאיתנו להגיע להפגנה, היינו בכמה נקודות שצערו אוטובוסים ונוסעים. בנקודה שאני הייתי ביקשתי להיכנס לאיזשהו שביל שם עם הרכב, השוטרים בניגוד לחוק מנעו ממני להיכנס וכך פגעו בחסינות שלי".

בתגובה לתיאורו, תהו המגישים: "למה התעקשת?" וח"כ כסיף השיב כי "משום שרציתי להמשיך לכיוון האזור. זה לא היה בכיוון שעצרו אותנו, זה היה בכיוון אחר. בכיוון שעצרו אותנו לא המשכנו". יוכפז התעקש כי הוא פגע באחד השוטרים שנכחו במקום עם רכבו, וחבר הכנסת התנגד בנחרצות: "לא נכון, לא נכון עובדתית. כשאני מנסה לעבור וחוסמים אותי, ואני אומר להם 'יש לי את החסינות', אומר אחד מהשוטרים, ויש לי סרטונים והיום הם יופצו. אומר אחד השוטרים לשוטר אחר 'אם הוא נוסע אני הורג אותו', זה מתועד".

"זה לא הופץ משום שלא כל החומר היה בידיים שלי", טען כסיף, "אני לא נוגע בשוטר שיהיה ברור. השוטר שמאיים להרוג אותי או לירות בי אומר את זה לשוטר שאחר כך רואים אותי בסרטון כאילו מכה אוצו. לאחר מכן, כשראני נוסע עם הרכב ולא פוגע בשוטר, השוטרים שאתם מדברים עליו נותן מכה על הרכב כמו שאתם רואים ולאחר מכן וגם זה ש לי סרטון מתועד, הוא דוחף לי את היד לפנים ואז כשאני מזיז לו את היד זה מה שרואים".

"לא תקפתי, לא אתקוף זו לא דרכי"

עוד הדגיש כי "לא נגעתי בו, בוודאי שלא הייתה לי כוונה לגעת בו. הוא לא נפגע, זה ממש לא נכון. אחר כך הוא צועק 'אתה לא תצמד אליי'. יש לי גם את הסרטון הזה מהזווית ההפוכה שלא הראו בטלוויזיה שרואים שהוא דוחף לי את היד לפנים ואני הודף אותה. כשאני הודף לו את היד אז זה נראה מהזווית שהציגו בתקשורת כאילו אני נותן לו מכה. לא תקפתי, לא אתקוף זו לא דרכי. אני מתנגד לתקיפות כאלה, לצערי פעם אחר פעם המשטרה משקרת".

"אתה יכול להתנצל בפני אותו שוטר?", שאל יוכפז, וח"כ כסיף ציין: "אין לי על מה להתנצל, אני לא פגעתי בו". עוד המשיך חבר הכנסת לטעון כי השוטר היה הראשון לערב מגע פיזי בעימות שהתפתח בין השניים: "זו לא הגנה עצמית כי אני לא רוצה להגיד שהוא הכה אותי. אני לא אומר שהוא הכה אותי, אני אומר שהוא דחף לי יד לפנים. אני באופן אינסטינקטיבי הדפתי את היד שהוא דחף לי לפנים ואז בנקודה הזו מה שהראו בתקשורת זה כאילו אני נתתי לו מכה ואני תקפתי. זה לא נכון. תשמעו חברים, המשטרה לא רק שהיא פועלת באלימות, ראינו את זה בהלוויה אתמול ובאלף מקומות אחרים, היא גם באופן שיטתי משקרת".

יוכפז ביקש להזכיר כי ישנו סרטון המראה את השתלשלות האירוע בו נראה חבר הכנסת פוגע בשוטר קלות עם רכבו, וכסיף הכריז: "אני אומר שוב בפעם החמישית - לא נגעתי בו ולא תקפתי אותו. יש לי את הסרטונים שמוכיחים שאיימו לירות בי ושהוא דחף לי את היד לפנים. יצאתי מהרכב וצעקתי על השוטר 'מה אמרת אתה איימת לירות בי? תן לי את הפרטים שלך', הוא סירב לתת לי את הפרטים שלו, כל זה מתועד".

"המשטרה לא מכבדת את החסינות של חברי הכנסת"

בהמשך, הבהיר ח"כ כסיף כי את אמירותיו של השוטר שמע בזמן אמת: "ומגיב על זה בזמן אמת ושומעים את זה. אני אומר לו 'מה אמרת? איימת לירות בי'? אני מבקש את הפרטים שלו והוא מסרב לתת לי. אני דורש שיחקרו. הבעיה היא שעד כה כמה שחוקרים את המשטרה במח"ש מטייחים".

"לא,לא, הייתה הפגנה שרציתי אליה להצטרף וגם לעבור הלאה עם הרכב. אמרו לי, וגם את זה שומעים בסרטון, 'אתה עובר רק רגלית, לא עם הרכב', למרות שעוד הפעם יש פה הפרה ולא פעם ראשונה. היה דיון בוועדה לבטחון פנים רק לפני מספר חודשים, שהמשטרה לא מכבדת את החסינות של חברי הכנסת, ימין ושמאל. דובר שם, והובהר שם שצריך להוריד הוראה לשוטרים בשטח", סיכם.

עריכה: שני רומנו

15/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עופר כסיף
עופר כסיף  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris