אראל סג"ל

האם בית המשפט יקבל את תיקון כתב האישום בתיק 4000?

הפרשן המשפטי של 'חדשות 13' ברוך קרא העריך שכן על רקע ראיה חדשה שהתגלתה בתיק: "יש חוקרים שרואים בדבר הזה אקדח מעשן, זו ראיה חשובה"


ברוך קרא שוחח עם אראל סג"ל וחן ליברמן על ההתפתחויות האחרונות בתיק 4000, האם בלוק הרישום הצהוב של פילבר ובו הערות לכאורה שכתב בזמנו, יכריעו את הכף וישנו את כתב האישום? על השאלה הזו ועל גילוי הראיה החדשה שוחחו אראל סג"ל וחן ליברמן עם הכתב. 

הוא אמר כי, "זו הסיבה שהפרקליטות החליטה סופית לבקש לתקן את כתב האישום, ולבקש שהפגישה הזו התקיימה לפני המינוי הפורמלי ב7 ביוני 2015", וסייג כי לא הגדיר את הראיה החדשה שפרסם כראיית זהב, "אני אישית אף פעם לא כיניתי את זה ראיית הזהב, היה לי פרסום שאני סופר גאה בו על ראיה סופר משמעותית חדשה שנמצאה בתיק, אמרתי שיש חוקרים שרואים בדבר הזה אקדח מעשן, זה נכון כך הם ראו בזה. צריך לזכור שהדבר הזה היה אחרי הגשת כתב האישום. זו ראיה חשובה כך ראו את זה כך התייחסו לזה זו ראיה משמעותית ביותר".

המשיך ותאר את ההישג לדבריו של ההגנה לאחר שעד המדינה שינה לכאורה את גרסתו מול הסנגור, "כשסנגור מביא את עד המדינה לבוא ולהגיד 'התזה שאתה מציג בפניי, נשמעת לי יותר הגיונית עכשיו מאותה תזה שהמשטרה והרשות לניירות ערך שהציגו לי בזמן שאמת, זה נשמע לי יותר הגיוני עכשיו מה שאתה אומר'".

המשיך והסביר על הבלוק הצהוב המסתורי, "אנחנו מדברים על החקירה במרץ 20 לאחר הגשת כתב האישום אז הדבר הזה הוא אסופת מסמכים שואלים אותו האם הדבר הזה מתאים לאותה פגישת הנחייה כשאתה כבר שסיפרת לנו כבר ב2018 בעדות עד המדינה והוא אומר שכן. ברגע שאתה מראה לו את הדבר הזה והוא אומר שכן ברור שזו ראייה תומכת היום הסנגור שעושה עבודה מצווינת מציע לו דבר אחר, וזה מתאים לפגישה שאתה קיימת שבוע אחרי זה, אני מניח שתהיה חקירה חוזרת". בסופו של דבר העריך כי בית המשפט יקבל את התיקון לכתב האישום. 

עריכה: רעות מתתיהו ארגון.

18/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris