ורדה רזיאל ז'קונט

עושים סדר בבית ובחיים

ורדה רזיאל ז'קונט אירחה באולפן את שירלי אבנון קרייזל על ספרה החדש 'הבית האופטימי' • היא סיפרה כיצד היא מסדרת בתים, ובדרך זו גם מטפלת באנשים


ורדה רזיאל ז'קונט אירחה באולפן את שירלי אבנון קרייזל שכתבה את הספר 'הבית האופטימי' מדריך ריגשי ומעשי לטיפול וסידור הבית. היא סיפרה כי היא מסדרת בתים, וביחד עם השינויים שהיא מסייעת לכל אחד מאיתנו לעשות בבית, היא גם מטפלת בהם. 

בשיחה עם ורדה היא סיפרה על סוגי האנשים שהיא פוגשת בדרך, ועל האנשים שהם יותר מסודרים ועל אלה שפחות, היא זיהתה בדיוק מה ורדה אוהבת, "את אוהבת מסודר, אבל את לא אוהבת לסדר", ורדה הודתה, "הכל נופל לי מהידיים, ותעזבו אותי. אני כל כך בלאגניסטית, אני כל כך לא מסודרת. הדברים האלה ממני והלאה". 

המשיכה ואמרה אבנון קרייזל, "בגלל שבבית חיים יותר מאדם אחד, זוג ואז עוד ילד ועוד ילד, קמה משפחה, זה קורה לאורך שנים. כל אחד הוא במקום אחר על הרצף הזה שבין סדרן למבולגן. זה לא שהנשים מסודרות והגברים מבולגנים, כל אחד על הרצף, ובתוך הפערים האלה נוצרים מתחים כי יש ציפיות וקשיים שונים. אני צריכה את הבית שלי ככה, אבל השני לא מבין על מה אני מדברת, כי הוא לא מסוגל לעמוד בסטנדרטים שלי". 

המשיכה וסיפרה, "יש לנו כל הזמן פנטזיה איך הבית שלנו אמור להיות, אני מספרת שכל הבתים שאנחנו רואים במגזינים יש שם הרבה אנשי מקצוע להוציא את החיים מהבית, עושים את זה ללא חיים - ובעצם אין בתים כאלה. זה כמו להסתכל על צילומי דוגמנות, על הדוגמנית שעשו לה פוטושופ ובסוף יש אותי ואני צריכה לחיות בשלום עם הגוף שלי". 

בנוסף סיפרה כיצד בחרה את השם לספר, "זה לא פשוט לתת שם לספר, זה היה כמעט חתיכת אתגר, זה כמו לתת שם לילד. שאלתי את עצמי את השאלה הזו לא פעם. הספר הוא סיפור אחר, והוא עומד בפני עצמו והוא צריך לבד לספר את הסיפור, היו לי המון שמות. אבל השם שעלה לי במהלך הדרך בכתיבה, היה לי מאוד חשוב שתהיה בו את המילה 'בית' והמילה 'אופטימי' זו מילה שעושה לי נעים, וכל פעם שאמרתי בית אופטימי זה מה שאני רוצה למסור לעולם, זה פיוטי, זה נעים, אופטימיות בקשר לבית, בוא נראה את מה שיש. בוא לא נהיה עסוקים בכל מה אין בן וחסרים בו - אלא נראה את הטוב שבו". 

בהמשך ורדה סיפרה על החצאית שהיא לבשה בגיל שלוש, ואפילו הביאה איתה לאולפן, "אמא שלי שמרה אותה, עברתי דירות, ואני שומרת אותה עם המחברות של בית הספר העממי עד היום". 

24/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ורדה רזיאל ז'קונט
ורדה רזיאל ז'קונט  |  צילום: 103fm
Paris