ינון מגל ובן כספית

ינון: "בעזרת ה' נעלה להר הבית, נבנה את בית המקדש"

בן וינון על מצעד הדגלים בירושלים ועל העלייה להר של ח"כ בן גביר • בן: "אני חושב על מצעד כזה כשיהיה בית מקדש, אלוהים ישמור, זה על סטרואידים"


ינון מגל ובן כספית שבו אל האולפן לשעה השנייה, השניים דנו על כך שמדובר בתקשורת על הביטוי 'עליונות יהודית', ינון תהה מאיפה הביטוי הגיע וטען כי הוא מהאידאולוגיה האמריקאית, וקבע כי עם ישראל הוא עם סגולה. עוד הבטיח כי יהיה טבעוני אם טל גלבוע תסכים שיעלה קורבנות לבית המקדש, שלדבריו ייבנה. 

בהמשך, הודיע מגל: "669 הולכים עכשיו לגייס גם בנות. מה עניין שמיטה להר סיני? מה רוצים מהחיילים שלנו? מה מבלבלים את המוח? הרי ברור שכשיש נשים אצל חיילים, הם מתחילים להתעסק בחיילות ולחשוב על החיילות ולדבר על החיילות וכל מיני. זו אנרגיה שלוקחת תשומת לב. ברגע שיש גברים ונשים, מתעניינים אחד בשני. אתה רוצה שזה יהיה צבא שינצח מלחמות, אתה רוצה שהם יתעסקו במשימה. מה אתה מכניס אנרגיות לא קשורות לתוך יחידות לוחמות? למה לעשות את ההבלים האלה?"

"למה צה"ל צריך להפוך להיות סניף של נעמ"ת או של ויצ"ו או של איזו תנועה פרוגרסיבית? למה זה מגיע לנו? הם לא רוצים לנצח במלחמות? תשחררו את החיילים כבר. זה 669, זו יחידה מובחרת. תפסיקו כבר עם השטויות שלכם. אתם רוצים? תעשו יחידת חילוץ של חיילות. אל תערבבו חיילים וחיילות, זה לוקח אנרגיות, זה לוקח תשומת לב. הם מתעניינים אחד בשני, זה טבע האדם, מה אפשר לעשות?", זעם ינון.

כספית תקף את דבריו: "החשוכים אמרו שנשים לא יכולות להיות טייסות קרב ואני אומר לך היום, אני קובע, כי שמעתי את זה מכל מפקדי חיל האוויר האחרונים, שטייסות הקרב בחיל האוויר הישראלי מצוינות ושוות. אנחנו כבר לא נמצאים בסיטואציה שאנחנו יכולים להגיד לאישה להישאר במטבח. בכל מסוק שטס, בכל יסעור שטס, יש לפחות אישה אחת או שתיים, ויכולות להיות גם נשים ב-669. אני חושב שיש הבדל פיזיולוגי ברור בין גבר לאישה, אין מה לעשות. נכון שיש פה ושם נשים שיכולות לעמוד ב-90% מהמאמץ".

"התנאי שלי הוא שמבחן הכניסה והיכולות הנדרשות לא יתוקנו באפליה מתקנת לטובת האישה, ואם היא עוברת, היא יכולה להיות שם. וכן, אני לא חושב שאישה צריכה לגלח את שיער ראשה ולשים על עצמה איזשהו שרוואל גדול כזה כדי שאנחנו נילחם ביצרינו. אנחנו לא חיות", סיכם בן את הנושא.

29/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris