הסקר שעורר סערה

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, פרסם סקר בנושא שלט עם דגלי אש"ף ברחבי העיר ורגשות הציבור • לדבריו, "אנחנו רוצים להיות עם יד על הדופק"


ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן פרסם אתמול (ב') בחשבון ה'פייסבוק' שלו סקר באשר לשלט חוצות שעתיד להיתלות בעיר, זאת לבקשתה של חברה פרטית, הנושא תמונות של דגלי ישראל ואש"ף לצד הכיתוב 'נולדנו לחיות יחד', וכתב: "הצביעו האם שלט החוצות יפגע ברגשות שלכם". 

שאמה הכהן שוחח עם בן כספית וינון מגל והגיב על המהלך: "היו שתי תוצאות. החברה פנתה באופן חריג פנתה, שאלה האם לעירייה יש איסור לפרסם ושלחה לי הגרפיקה . ידעתי ששיקול הדעת שלנו מסתמך על האם יש פגיעה ברגשות הציבור, ולכן כלי ה'פייסבוק' נועד למדוד את הדופק. 40 אחוזים היו בעד הצבת השלט ו־60 אחוזים נגד. הייתה לנו התייעצות עם היועץ המשפטי של העירייה שהציג את הקווים המנחים. בשורה התחתונה, אמרו שאין שום דבר בשלט שפוגע באופן קיצוני ושאין אפשרות לחסום אותו, אין משהו שעושה גלוריפיקציה לטרור או ערכים שמצדיקים התערבות והגבלה של חופש הביטוי". 

"אמרנו לחברה שהימים הם ימים רגישים אך שזו החלטה שלהם, הם כנראה מציבים את השלט מחר, אך אנו העיר היחידה בישראל שהודיעה שלא נוריד את הדגלים של יום העצמאות", הבהיר. "אין שאלה איפה העיר נמצאת ואני מבטיח שבעוד יומיים־שלושה תראיינו אותנו על פעולה שאנו עושים כדי לאזן. יש לא מעט אנשים שנורא נפגעים מהסיפור הזה. יש ציבור שעדיין רואה את הדגל הזה במראות של התרסה כנגד הריבונות והחיילים שלנו. אנו עיר שמקדשת את חופש הביטוי ואנו לא מנהלים את העיר לפי החלטות מהפייסבוק". 

עריכה: מיכל קדוש 

31/05/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כרמל שאמה הכהן
כרמל שאמה הכהן  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris