בן כספית ואריה אלדד

"הילדים שלנו לומדים על נצרות, אבל לא תנ"ך - זה אבסורד"

דיאנה צ'רקובר, אמא לילד בחטיבת הביניים קציר ברחובות, סיפרה: "הילדים שלנו התבקשו לצייר דיוקן של ישו, פתאום ראיתי תמונות ענקיות - חשכו עיניי"


תלמידי כיתה ז' בחטיבת הביניים קציר ברחובות, התבקשו ליצור דגמים של אירועי הנצרות במסגרת שיעור היסטוריה. ביניהם, גם דיוקן של ישו. אחת האמהות, דיאנה צ'רקובר, שוחחה עם אריה אלדד ורוני בר און והביעה זעם רב. 

מטעם מנהלת בית הספר נמסר: "מדובר בכיתת דיפלומטים צעירים, שבמסגרתה נחשפים התלמידים לעמים שונים, לתרבויות שונות, לדתות שונות ולתפיסות עולם שונות. מדובר בלמידה מעמיקה מתוך כבוד לאחר, ולא מתוך רצון לקדם תפיסה זו או אחרת, או חלילה, לכפות דעה זו או אחרת. העבודה היא חלק מסיכום תהליך הלמידה המעמיק של התלמידים. אשר ללימודי התנ"ך בבית הספר - המקצוע נלמד כך שכל שעות הלימוד בתנ"ך ניתנות בכיתות ח' וט'".

תגובת עיריית רחובות: "התכנים הפדגוגיים במהלך שעות הלימוד הם באחריות משרד החינוך. בכל אופן, עמדת העירייה היא כי אין זה מן הראוי להקנות לתלמידים תכנים נוצריים בבתי ספר ממלכתיים של מדינתנו היהודית והדמוקרטית. את עמדתנו זו נעביר גם למנהלת וגם למשרד החינוך, אליו הועברה התלונה לבדיקה".

02/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריה אלדד ורוני בר־און
אריה אלדד ורוני בר־און  |  צילום: 103fm
Paris