אודי סגל וענת דוידוב

"הרגשתי שמחבקים אותי מכל חלקי העם"

שב"ס החליט שלא לממן את הניתוח לשיקום אפה של המחבלת • השוטר שנפגע באותו הפיגוע שביצעה המחבלת, אמר "היא פגעה בנו, ואז רצתה ניתוח קוסמטי?"


שב"ס החליט שלא לממן את הניתוח לשיקום אפה של המחבלת אסראא ג'אבעס. משה חן, שוטר שנפצע בפיגוע אותו ביצעה ג'אבאס ב-2015, שוחח על כך עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm.

"קיבלתי בבוקר את ההודעה המשמחת הזאת ממיכל וולדיגר (חברת כנסת מהציונות הדתית). היא שלחה לי הודעה ששירות בתי הסוהר לא מאשר לה (למחבלת) לעבור ניתוח. בין היתר גם דובר המשטרה שלח לי את ההודעה וזה משמח אותי מאוד", אמר חן.

עוד אמר: "אני לא יודע למה הגעתי לסיטואציה הזאת, איך אחת כזאת צריכה לקבל ניתוח אף קוסמטי? אני הרגשתי עצוב, הרגשתי צמרמורת בכל הגוף".

לדבריו, "כאחד שהיה בתוך האירוע הזה, אחרי 7 שנים, אני עדיין סובל מכל הפיגוע הזה, מפוסט טראומה, מכאבי ברכיים, ופתאום לשמוע שזאת שבאה להרוג אנשים, באה לפגע, היא רוצה לבצע ניתוח קוסמטי? על מה ולמה? דיברתי עם יו"ר ארגון נכי צה"ל, הוא אמר לי, 'נכה צה"ל עם אחוזי נכות של 100 פלוס, לא זכאי לניתוח פלסטי, אם זה לא רפואי. אז כל שכן מחבלת שבאה לפגע, להרוג אותנו, לפצוע אותנו, היא תקבל את הטיפול הזה?' כל עוד שזה מציל חיים, מילא, אבל זה טיפול קוסמטי. מה זה טיפול קוסמטי?"

איך אתה מסביר את התמיכה האדירה שקיבלת כמעט מכל רחבי הארץ?
"הייתי שבוע שעבר בכנסת, בנוכחות מיכל וולדיגר, היא הזמינה אותי לכנסת והלכתי מאחד לאחד. כל חברי הכנסת, כל השרים שהיו במליאה, דיברתי איתם, הצגתי את עצמי וכולם חיבקו אותי. אני הרגשתי מאושר שמחבקים אותי. הגעתי למצב כזה שכל הנציגים בכנסת, מימין ומשמאל, לא היה אף אחד שחלק על דעתי. אמרתי להם, 'חבר'ה, זה אבסורד'. דיברתי עם אנשים, עם חברי כנסת, שהם מהצד השמאלי של הקשת הפוליטית, הם חיבקו אותי ואמרו לי, 'משה, לא יהיה דבר כזה'".

"הרבה נכי צה"ל שהגיעו לוועדות הרגישו מושפלים"

בהמשך התייחס לטיפולים אותם הוא רוצה לקבל מהמדינה, אך עדיין לא קיבל. "כעיקרון, אני מקבל כמה דברים ממשרד הביטחון, אני מקבל מהם טיפול, אבל יש דברים שיש מחלוקת ביני לבינם ואני מאמין שנסתדר. דיברתי גם עם המנהלת של משרד הביטחון בירושלים", סיפר. 

לטענתו, "היא אמרה לי שכבר שנה שלמה שעובדים על כל הליקויים שיש. אני הלכתי לוועדות כדי לעלות את אחוזי הנכות. למשל, בטיפול האורתופדי, הרופא בוועדה לא התייחס אלי בצורה נאותה. הייתה איתי עורכת דין, הוא בקושי נתן לה לדבר. אמרתי, 'אני צריך להילחם בשביל אחוז אחד או שניים או חמישה או עשרה. אני צריך לריב איתם בשביל לקבל את זה'. עוד הרבה נכי צה"ל שהגיעו לוועדות הרגישו מושפלים".

כשאתה יושב בסיטואציה כזאת מול רופא, אתה מרגיש שהוא לא מאמין לך?
"אני דיברתי עם המנהלת של אגף השיקום בירושלים והיא אמרה לי שמאז המקרה של איציק סעידיאן, הכול שונה. אני מקווה שזה ישתפר".

עריכה: אמיתי דואק

07/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ענת דוידוב
ענת דוידוב
Paris