אראל סג"ל

חקירת עד המדינה פילבר מגיעה לסיומה

עורך הדין יהודה שפר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה, על ההתפתחויות בתיקי האלפים • בהמשך: מדוע הוא חושב שהתקשורת הישראלית מוטה?


עורך הדין יהודה שפר, לשעבר בכיר בפרקליטות המדינה, שוחח עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים אודות ההתפתחויות במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו בעקבות עדותו של עד המדינה שלמה (מומו) פילבר אשר סיפר על המפגשים עם מילצ'ן שלפי כתב האישום העניק לנתניהו טובות הנאה. 

בפתח השיחה, ביקש אראל סג"ל להבין האם הוא הבין נכון וכי "החלק המשמעותי הוא לא עצם המתנות כמו עצם הפעולות שכיביכול מר נתניהו עשה עבור מילצ'ן". עו"ד שפר הסביר: "כאשר הוא מצוי איתו בניגוד עניינים חריף. אם הוא לא היה בקשרים אישיים והיה מקבל ממנו מתנות ומפרסם את דבר הקשר אני לא בטוח שהיה פסול בכלל. הפסול הוא בכך שהוא מקבל ממנו מתנות על פי דרישה ושהוא מסתיר את הקשר. אם הוא היה מציין שהוא בקשר איתו היה נאסר עליו לטפל בענייניו".

בתגובה לאמירותיו ציין סג"ל כי גם יאיר לפיד, ראש הממשלה החליפי ושר החוץ הנוכחי, לא הכניס את מילצ'ן לניגוד העניינים שלו. "אני לא מכיר את זה, אם זה נכון צריך לחקור אותו", טען עו"ד שפר, והוסיף: "עכשיו, אחרי 15 דקות, אפשר לנקות את האוויר מהשאלה האם התקשורת בישראל מוטה, כנראה שהיא מוטה. האם גם אחרים עברו על החוק? גם אחרים עברו על החוק, האם נתניהו היה ראש ממשלה מצוין? כן הוא היה ראש ממשלה מצוין. את כל הדברים האלו שים בצד רגע. כאשר ראש ממשלה שהוא גם שר התקשורת ונמצא בניגוד עניינים חריף עם אדם באופן זה שהוא מקבל מתנות ומסתיר את הקשר, קורא למנכ"ל המשרד בלילה לבוא אליו, ואיך מעיד פילבר? השופטים שואלים אותו 'אם לא הייתה לך סמכות לשם מה הגעת?', הוא אומר 'אין לי סמכות פורמלית, אני יכול להנחות אותם. כן הייתי איש הקשר, הזרוע ארוכה בסוף יש אינטראקציה בין השר לראשי המועצות'".

"כך נראית שחיתות, לא מעטפות של כסף", הכריז עו"ד שפר, "זה שראש ממשלה ושר התקשורת קורא אליו את המנכ"ל שלו כדי לשדר, לדבריו, לאותו טייקון מקורב האם תהיה תמיכה של משרד התקשורת או לא. פילבר: 'ראש הממשלה הוא שר התקשורת וכולם מבינים את כללי המשחק בשוק'. כלומר גם אם הסמכות לא שלי, של שר התקשורת או המנכ"ל, הם רוצים לדעת אם יתנגד או לא".

עריכה: שני רומנו

07/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שלמה פילבר
שלמה פילבר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris