רז שכניק

חוזרים לשירי אלבום הבכורה של משינה

לרגל יום הולדתו של סולן להקת 'משינה' האגדית יובל בנאי, שוחח עמו רז שכניק על אלבומה הראשון של הלהקה, שהפך אותה לשם דבר במוזיקה הישראלית


המוזיקאי והיוצר יובל בנאי, סולן להקת 'משינה', נכנס לחיינו בתחילת שנות ה־80 ומאז הוא מצליח להשאיר עצמו בתודעה. מאחוריו עומדים עשרות להיטים שנכנסו לפלייליסט של כולנו, אבל גם ללב. שירים כמו 'אופטיקאי מדופלם', 'רכבת לילה', 'בדרך אל הים', 'שלח לי מלאך', 'אחכה לך בשדות', 'הכוכבים דולקים על אש קטנה', 'את לא כמו כולם', ועוד רבים וטובים.

לרגל יום הולדתו ה־60 החלטנו לחטט בארכיון הרדיו, ולמצוא כמה וכמה תוכניות מיוחדות בהן הוא השתתף. אחת מהן היא תוכנית בה השתתפו שלומי ברכה ובנאי, וסיפרו על האלבום הראשון של 'משינה', שהצליח לייצר עניין רב במוזיקה. שנת 1985 הייתה שנה לא פשוטה בהיסטוריה של מדינת ישראל, אבל במהלכה קרה משהו קטן וטוב ששינה ללא היכר את מפת המוזיקה והתרבות הישראלית. להקת משינה פרסמה את אלבום הבכורה שלה, ובו להיטי ענק שלא יוצאים מהאוזניים עד היום: 'אופטיקאי מדופלם', 'רכבת לילה לקהיר', 'אנה', 'בלדה לסוכן כפול', 'עתיד מתוק', 'אבל אין' ועוד רבים אחרים.

אז מי זו אנה, איפה המדינה ואיפה הבטון? לפני שנתיים צללו יובל בנאי ושלומי ברכה לסיפורים שמאחורי השירים, במסגרת התוכנית 'אלבומי המופת' עם רז שכניק. לכבוד יום ההולדת העגול לאלבום החשוב הזה, אנחנו מזמינים אתכם להאזין שוב לתוכנית, וליהנות מהשירים ומהסיפורים.

○ ○ ○

פרויקט 'אלבומי המופת' מפגיש בכל שבוע את העיתונאי רז שכניק עם גדולי המוזיקאים בישראל. יחד הם יוצאים למסע אל האלבומים שהיו סימני דרך בקריירה שלהם - ובפסקול הישראלי.

לרשימת התוכניות המלאות בפרויקט לחצו כאן

09/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יובל בנאי
יובל בנאי  |  צילום: רון קדמי
Paris