דידי לוקאלי
עם דידי הררי

'מדריך לישראלי המתחיל'

לרגל שבוע הספר אירח דידי הררי באולפן את הקומיקאי ליאור שליין שחובק ספר חדש שמוקדש לבנו אורי: "רציתי לכתוב לילד שלי לאן אני לוקח אותו"


לרגל שבוע הספר אירח דידי הררי את הקומיקאי ליאור שליין באולפן, לאחר שזה חובק את ספרו החדש 'מדריך לישראלי המתחיל', שעתיד להכין את בנו הבכור אורי לחיים במדינה. שליין, שמנהל מערכת יחסים עם שרת התחבורה מרב מיכאלי הודה שהוא מעדיף לוותר על רכיבה על אופניים לטובת הליכה ברגל, וגם: מה הקשר בינו לבין איל גולן? 

בפתח הדברים אמר שליין כי הספר שלו זהו ספר שאפשר לקרוא, להניח בצד, ואז לחזור אליו שוב. "התחלתי לכתוב את הספר כשהיינו בארצות הברית. רציתי לכתוב לילד שלי לאן אני לוקח אותו, להסביר לו מה זה הדבר הזה שנקרא ישראל. כשקוראים אותו אנשים אומרים לי 'תשמע, זה החיים שלנו. זה מה שחווינו'. אנשים רגילים שאני מדבר על ביבי ועל גנץ, אבל פה זה אחרת פה זה החיים של ישראלי בישראל ועם שורה תחתונה - למרות כל הבעיות והדברים המקולקלים שצריך לתקן פה צריך לחיות רק פה". אני הכי שונא את התחושה הזו ואת האמירה הזו של אנשים שאומרים 'ייאלה הכל הרוס לקחו לי את המדינה'. אם משהו לא נראה לך תתקן אותו".

בהמשך סיפר שליין מתי הבין שהוא אשכנזי, ואמר: "כשהייתי בגיל 16 הייתי בפנימייה. בחדר אוכל ישבתי מסביב לשולחן, ואמרתי 'תעבירו לי את האורז', אבל זה היה קוסקוס". חשבתם שפה זה נגמר? כדאי שתחשבו שוב. חברי צוות התוכנית המשיכו לשוחח עם הקומיקאי על שבוע הספר שקרב ובא. 

14/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ליאור שליין
ליאור שליין  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris