רון קופמן ואריה אלדד

"פילבר הצליח לזגזג בין גרסאות ברמה שאני מתקשה לזכור"

עו"ד מיכה פטמן, שייצג בעבר את נתניהו, על ההתפתחויות האחרונות בתיק 4000 • הדגיש: "אני חסיד קטן מאוד של התיק - מקווה שהוא יקרוס"


ביום רביעי האחרון, שב עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר אל כותלי בית המשפט, ועבר חקירה חוזרת על ידי פרקליטות מיסוי וכלכלה. על פי הפרסומים, פילבר לא שלל פגישה נוספת עם נתניהו לפני מינויו, אך הבהיר כי ההנחיה התבצעה לאחר המינוי.

עורך הדין מיכה פטמן, מומחה לעבירות צווארון לבן, שייצג בעברו את שולה זקן ויו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, התייחס להתקדמות המשפט: "פילבר הצליח לזגזג בין גרסאות ברמה שאני מתקשה לזכור. אני חסיד קטן מאוד של התיק ואני מקווה שהוא יקרוס".

בפתח הריאיון שאל גיא פלג את עורך הדין האם לתפיסתו תיק 4000 עתיד לקרוס, ומה בדבר המשפט אותו אמר פילבר בדבקות לאורך כל הדרך, לאחר שטען שוב ושוב כי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו הנחה אותו. עורך הדין פטמן האזין לדברים ברוב קשב, ואמר שזה מעורר קושי, מכמה סיבות.

לדבריו, "לפעמים כשאתה מצליח יותר מדי אתה מפחד מה יהיו ההשלכות להצלחה הזו. אני אתן לך דוגמה בסיטואציה של מה שיכול לקרות פה - הרי פילבר לא זז מעוד משפט אחד, הוא אמר 'כל מה שאמרתי במשטרה זו אמת'. אני לא אומר שזה יקרה, אבל בית המשפט יכול להגיד שפילבר מסר כל כך הרבה גרסאות, והוא לא יודע למה להאמין לו ולמה לא להאמין לו, אבל יודע דבר אחד שהוא אמר וזה 'אני אמרתי במשטרה אמת, ואני עומד מאחורי כל מה שאמרתי'. לכן, יכולים לחזור להודאותיו במשטרה, וזה בדרך כלל מה שעושים כאשר עד מדינה מזגזג בהודאה". 

עוד הוסיף: "זה תהליך כמעט סטנדרטי בתיקים עם עד מדינה שחוזר בו מהודאותיו. אני מציג פה פתרון, אבל יש פה בעיה: בית המשפט יכול לעשות את זה, אבל יש את פגישת ההנחיה - ההגנה הוכיחה שהגרסה שלו לא אפשרית, ופה מתעורר קושי. אמר בית המשפט שלהגנה יגרם נזק בלתי הפיך כי ההגנה בעצם חשפה את כל מה שיש בידה בכדי לערער את התזה של התביעה. יהיה צריך להתמודד עם פגישת ההנחיה, ולא להסתפק בפתרון הטכני של לחזור להודאות המשטרה".

עריכה: עדן בן ארי 

17/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שלמה פילבר
שלמה פילבר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris