בן כספית ואריה אלדד

"לא יודע איך הייתי מגיב אם זה היה סרטון של אורון"

אבירם שאול, אחיו של סמ"ר אורון שאול ז"ל, הגיב לסרטון חמאס • הכריז: "לא רואה סיבה שעסקה כזו תהיה נפרדת מהעסקה של אורון והדר"


אתמול (ג') פרסם חמאס תיעוד קשה ממצבו של הישאם א־סייד, בו נראה מחובר למכונת הנשמה. בעקבות כך, טענו מספר גורמים ישראלים כי מטרת חמאס הייתה לעורר את המו"מ על השבת גופות החיילים אורון שאול והדר גולדין בתמורה לשחרור מחבלים הנמצאים בכלא הישראלי. בן כספית ואריה אלדד שוחחו ב־103fm עם אבירם שאול, אחיו של סמ"ר אורון שאול ז"ל, אשר הביע את דעתו בנושא ושיתף בתחושות בעקבות הסרטון.

"היה לי מאוד קשה לראות את הסרטון הזה, זה סרטון שהוא מבחינתי מאוד קשה לצפייה", שיתף שאול בפתח השיחה. "לא יודע איך אני הייתי מגיב לזה אם בצד השני אני הייתי צריך לראות את אורון. היה לנו מאוד קשה ולקח לנו הרבה זמן להגיב לידיעה הזו. אני חושב שאחרי 8 שנים כל דבר שיכול לעזור אנחנו נשמח שזה יעזור. אם מישהו מהגורם הביטחוני אישר כזה דבר ולפי מה שהבנתי אישרו את זה, מניח שיש לזה השלכות, ואני מקווה שזה יכול לעזור".

עוד סיפר כי "משיחות שניהלתי בימים האחרונים אני יודע שגורמים במערכת הביטחונית מתנגדים לעשות עסקה שמפרידה בין אזרחים לחיילים. אני גם חושב שאחרי 8 שנים לא נכון יהיה לעשות דבר כזה. מה גם שזה ייתן אוויר נשימה לחמאס, הוא ייקח את התזמן ואנחנו נצטרך למצוא את עצמנו בעוד... גם ככה קשה לי להגיד שעוברות 8 שנים מאז שאורון נחטף ואני לא רואה סיבה שהעסקה הזאת תהיה נפרדת מעסקה של אורון והדר. כי זה באמת ייתן אוויר נשימה לחמאס ואנחנו נצטרך למצוא את עצמנו בעוד תקופה דיי ארוכה בלי שאנחנו רואים חזרה את אורון והדר, זה משהו שאף אחד לא רוצה לראות אני בטוח".

"אמרת נחטף, לא נהרג. יש תקוות שאולי יש איזה נס?", תהה כספית, ואבירם הודה: "זה בחלומות הכי ורודים שלנו אנחנו מדמיינים כזה דבר אבל אנחנו עדיין לא שם. אנחנו אף פעם לא אומר ז"ל או מציינים שהוא נהרג כי אנחנו קודם כל מכבדים את אמא, והתחושות האימהיות של אמא שלי הן תחושות של אמא ואני האחרון שימנע ממנה להרגיש ככה ואני יודע למה היא מרגישה ככה. יש עוד כל מיני דברים שניהלנו בתקופה האחרונה עם בג"ץ וגם כל מיני פרוטוקולים שהשחירו שגרמו לנו להיות סקפטיים במה שעלה בגורלו של אורון".

עריכה: שני רומנו

29/06/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הישאם א-סייד
הישאם א-סייד  |  צילום מסך 'חדשות 12'
Paris