103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"לדעתי שקד לא תעבור את אחוז החסימה"

ח"כ דוד ביטן על הסקר המנבא לגוש נתניהו 61 מנדטים: "הליכוד תקבל יותר מהסקרים" • והתייחס לאפשרות כי ח"כ שקד תצטרף לגוש


על פי סקר מעריב שפורסם הבוקר (ו') בשיתוף 'פאנלס פוליטיקס', נראה שהימצאותה של ימינה מתחת לאחוז החסימה מגדילה את גוש נתניהו, שמגיע ל־61 מנדטים, זאת על רקע הפריימריז הצפויים בליכוד והתקדמות תיק 1000, לרבות עדותה של הדס קליין השבוע. חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) שוחח עם ניסים משעל והביע שמחה רבה מהתוצאות המעודדות.

"אני אמרתי את זה כל הזמן - זה כרגע רק סקר אבל אנחנו כל הזמן עולים בסקרים וסוף סוף הגענו ל־61, יהיה לנו 61 בסוף", הכריז ח"כ ביטן בפתח השיחה. "תמיד זה סקרים, במציאות אנחנו מקבלים יותר מהסקרים. אנחנו באופן קבוע עולים בגלל שהממשלה הזו, גם ההרכב שלנה, גם הביצועים, אנשים לא רוצים אותם ואת זה אמרנו כל הזמן. ה־61 מאוד יציב, כן. ירדנו טיפה כשניסינו להקים ממשלה חליפית בגלל סמוטריץ' וגפני והציבור שלנו לא רוצה את זה, ירדנו טיפה, היינו 61, ירדנו ל־59 ועכשיו עלינו ל־61".

עוד הוסיף, והתייחס למצבה של שקד ומפלגת ימינה: "לדעתי יא לא תעבור, קשה מאוד לקבל 4 מנדטים, זה ממש קריעת ים סוף. שזה יהיה מאוד תלוי בהרכב הרשימה שלה, את מיה יא לוקחת וצריך להמתין בסבלנות ולראות מה קורה".

בתגובה לאמירותיו, ציין משעל באוזניו של חבר הכנסת כי בליכוד פוסלים חיבור עם שקד, ואילו ביטן הבהיר: "יש כאלו שפוסלים, אני לא פוסל. אני אומר שמה שחשוב זה טובת הליכוד והמדינה. אם נראה שיחד איתה אנחנו מסוגלים להקים ממשלה או להבטיח את הקמת מהממשלה, לא צריך לפסול אף אחד אבל היא צריכה קודם להכריז שהיא איתנו. היא צריכה להגיד 'אני בגוש נתניהו'. מה שחשוב זה האם נקים ממשלה או לא, לא נחזור למצב שהשמאל יקים את הממשלה ויעשה נזקים. לכן, לא צריך לפסול אף אחד. כרגע היא רצה לבד, למה צריך לפסול מישהו? היא רק צריכה להצהיר שהיא בגוש שלנו".

עדותה של קליין: "לא מנהלים את המשפט דרך התקשורת"

בהמשך, נשאל ח"כ ביטן אודות עדותה של העדה המרכזית בפרשת המתנות שבתיק 1000 - הדס קליין: "אני מציע שנמתין לסוף העדות והחקירה הנגדית, ולא נסיק מסקנות מכל מילה שעץ כזה או אחר אומר. אני לא רוצה להיכנס לזה כי יש כרגע משפט. לא כל עדות היא נכונה, תמתינו לחקירה הנגדית ולעדות של נתניהו. גם הוא וגם שרה צריכים להעיד. צריך להמתין בסבלנות, לא מנהלים את המשפט דרך התקשורת. זה לא צריך לקרות".

"האם זה משפיע על קמפיין הבחירות?", תהה ניסים משעל, וח"כ ביטן השיב: "זה כבר לא משפיע. מי שבעד ביבי בעד, מיש נגד נגד. כל הדברים האלו לא משפיעים כבר, עברנו את השלה של ההשפעה".

לקראת סיום, ביקש המגיש לדעת מהי עמדתו של חבר מפלגת הליכוד בעקבות אמירותיהם הקשות של חברי מפלגתו, בדגש על ח"כ דודי אמסלם. "הוא חבר שלי, אל תכניס אותי לפינות האלה, תעשה לי טובה. בוא נראה אותו בפריימריז., יש הרבה חברי ליכוד שמעוניינים לשמוע את מה שהוא אומר ולכן כל אחד מייצג פלח מסוים בליכוד, לא צריך להתרגש מכל דבר", אמר, והבהיר כי הוא אינו מסכים עם דבריו. 

בנוסף, ביקש ח"כ ביטן להסביר את ההתבטאויות נגד מערכת המשפט והרצון לחולל שינוי במערכת כאשר הליכוד יחזור לשלטון: "אמרנו שברגע שנקבל 61 תהיה רפורמה במערכת המשפט, לא אמרנו איזו. מהליכוד לא שמעתי את הדברים האלו, כן אמרנו שתהיה רפורמה. לא אמרנו את מה שאמרת ומה שאנחנו אומרים זה דבר מקובל מאוד וצריך לעשות את הדברים האלו. הליכוד, אנחנו נעשה רפורמה, מה שיכלול בה למשל זה צמצום זכות העמידה בבג"ץ ודברים מהסוג הזה. נגיע עם הרפורמה, נגיד מה רוצים לעשות".

עריכה: שני רומנו

08/07/2022
הישארו מעודכנים

דוד ביטן
דוד ביטן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90