איריס קול

"לא סתם דרסו אותי בסרט, זה היה אמיתי"

גלעד כהנא משחק הומלס ערירי בסרט שיצר 'חתירה אל ההווה' • והוא סיפר על האירוע הקשה שקרה לו בצילומים: "חושש שזה קרה בגלל שהייתי איש שקוף"


הערב (ה') ישודר בערוץ 8 הסרט של עודד פרבר וגלעד כהנא 'חתירה אל ההווה, חלק א''. בסרט כהנא מגלם הומלס ערירי, ומגולל את סיפור חייו של ההומלס ביום אחד בחייו. איריס קול שוחחה עם גלעד כהנא ב־103fm שסיפר על תפקידו ועל המסע שהדמות עוברת.

"'חתירה אל ההווה', חלק א', זה סרט שעשיתי עם עודד פרבר. התחלנו לפני 6 שנים. הסרט נסוב סביב הומלס ערירי שבעצם עזב את חייו, את משפחתו, את ביתו, את קורת הגג ואת הביטחון הכלכלי כדי לחיות על הקצה. זה נקרא 'חתירה אל ההווה' כי בעצם כל הסרט נעשה דרך אלתור. המונולוגים, הדיאלוגים וההתנהלות בשטח, היא בעצם כולה מאולתרת בלייב, כאשר הדמות שלי היא בדיונית וכל הדמויות האחרות מגיבות לדמות שלי, הן אמיתיות", הסביר כהנא.

בהמשך הסביר: "הסרט הזה מבחינתי, הוא מסמך רוחני. היו ימי צילום שהלכו לפח, שעשינו דברים שיצאו נורא יפה ומעניין, ואמרתי - 'זה לא זה, לא זה מה שבאנו לספר'. לקח לנו זמן לגלות. אני חושב שהסרט במהותו, הוא קיומי והוא נוגע לכל אחד מאיתנו", וחשף: "לא סתם דרסו אותי בסרט, הדריסה הזאת היא אמיתית. נשברה לי היד ל-6 חודשים, רוסקה בכמה מקומות. לא צילמנו בגלל זה שנה, זה קרה בלייב".

לדבריו, "אני חושש שזה קרה בגלל שהייתי איש שקוף ושאף אחד לא ראה. השקיפות הזאת, מצד אחד יצרה את התאונה האיומה הזאת, אבל אני מרגיש גם איזה חופש וחירות להתעסק בדברים מסוימים שאני חושב שהם ברומו. כל הזמן, לאורך העבודה, ניסינו להגיע למצב שאנחנו מחפשים את השילוב הזה בין רגש, ואת השבר הזה לנסות לגעת בו, בדרך כזאת שהיא מרוממת. אני מקווה שהצלחנו".

לטענת כהנא, "כל פעם שבעצם נכנסתי לדמות, זה דרש איפור של כ-6.5 שעות מינימום, ולאט לאט בתהליך הזקנה הזה משהו התחיל לקרות לי. לאט לאט, הרגשתי פשוט חולה וגם התפתחה לי צליעה".

זה נראה שהעוברים ושבים, ואלה שאתה מתחיל ליצור איתם איזושהי אינטראקציה, לא רואים מצלמה. זה נכון?
"יש כל מיני טריקים בשביל זה".

נגיד, כשאתה מגיע למיון?
"קיבלנו אישור מאיכילוב להסתובב שם והמצלמה מתמקמת לה באיזושהי זווית. יש שם לדוגמה סצנה מאוד חזקה של שומר שלא מאפשר לי להיכנס לקאנטרי כי אני הומלס, אחרי שאני והוא הגענו לשיחה שיש בה איזשהו סוג של הזדהות הדדית ורגע בינינו, ואז כשאני רוצה להיכנס למזגן הוא לא נותן לי - הוא לא ידע. הוא חשב שזו בעצם כתבה חדשותית".

והבן אדם שמגרש אותך ואומר, 'תלך, תלך, אתה תגנוב'?
"הוא שת"פ. יש פה מסכת של אמת ושקר".

והאישה שאתה יושב לידה ואתה מנסה לפתח איתה שיחה והיא אומרת שהריח של הבירה ממש לא נעים לה?
"זה אמיתי לגמרי".

עריכה: אמיתי דואק

07/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גלעד כהנא
גלעד כהנא  |  צילום עצמי
Paris