ג'ודי שלום ניר מוזס

"לא יכולתי לצאת מהמעגל, הייתה סכנת חיים בבית"

אנה פדורט ספגה אלימות ע"י בן זוגה של אמה, וחרף הסבל אינה זוכה למעמד חוקי בישראל: "הידרדרתי מיום ליום" • עו"ד ניקול מאור המייצגת אותה, הגיבה


אנה פדורט, היא בחורה צעירה שעלתה ממולדובה בגיל 11. כעת, כשהיא בת 23, היא עדיין מתחננת למעמד ראוי במדינה, זאת לאחר שהתלוננה נגד בן הזוג המכה של אמה. בשיחתה עם ג'ודי שלום ניר מוזס, סיפרה על שאירע.

"גדלתי כאן", הודתה", "אך לאחר הרבה שנים של זוגיות של ההורים, עם הזמן הבנתי שאני צוברת דברים לא פשוטים בבית, אלימות נפשית ופיזית. לקח לי המון זמן לאזור אומץ ולבקש עזרה. אמי הייתה כל יום שבורה מחדש. כבר לא יכולתי לסבול את כל מה שקורה לי בבית. לא היו לי חברים". 

"כך הוחלט, שאסור לי לעשות המון דברים", הוסיפה. "לא יכולתי לצאת מהמעגל הזה. ראיתי שכבר יש סכנת חיים בתוך הבית. הידרדרתי מיום ליום. כואב הלב שאמי חזרה לאותו מקום, אך מאז ומתמיד אני נמצאת באותו תהליך של קושי ומאבק על האמת שלי. לא עשיתי שום דבר שהוא לא בסדר. הוציאו אותנו למקלט, אבל זה לא נגמר שם".

ניקול מאור, עורכת דין ומנהלת המרכז לסיוע משפטי לעולים של התנועה הרפורמית, המייצגת את פדורט, הביאה את גרסת מרשתה: "ילדה בת 14 התלוננה בבית הספר, זה דבר מאוד אמיץ ונדיר. מאז היא מנסה להתגבר על זה, וכל פעם שרשות האוכלוסין דוחה את בקשותיה, זה מחזיר אותה לשם". 

15/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: אילוסטרציה
Paris