ינון מגל ובן כספית

ארנון סגל: "תראה איזה ציד מכשפות נהיה פה"

העיתונאי החליט להתמודד לפריימריז בציונות הדתית, וספג ביקורת מתומכי נתניהו: "אם אתה לא מזכיר 3 פעמים בפוסט את נתניהו, אז אתה נחשב איש שמאל"


ארנון סגל הודיע על התמודדות לפריימריז בציונות הדתית, ומאז ספג ביקורת מתומכי נתניהו, שטוענים כי הוא לא איש ימין. בשיחה עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm התייחס לביקורות החריפות שהופנו כנגדו.

"האשימו אותי בשמאלנות אבל יש לי אישור מיאיר גולן שאני לא שמאלני", טען סגל בפתח השיחה בציניות. "הרבה מאוד גורמים, בעיקר בטוויטר, תקפו אותי". בתגובה לאמירתו ביקש ינון להזכיר לעיתונאי כי הוא העלה את הקמפיין של בנט, ואילו סגל הבהיר: "הצבעתי על נקודה מאוד מסוימת, כמובן זה לא קשור לממשלת בנט, זה לא הישג של בנט כמו שזה לא הישג של נתניהו".

כאשר התבקש להסביר את האירוע אליו נקלע, הודה סגל כי "אני לא יודע להסביר, מאשימים אותי במשהו לא קשור. לדעתי הסיפור פה שאני מדבר על ערכים ולא על בן אדם. אם אתה לא מזכיר בימין שלוש פעמים בכל פוסט או ציוץ את נתניהו אז אתה נחשב איש שמאל. תראה איזה ציד מכשפות נהיה פה. הימין לא יכול לפעול כגוף אחד, כל הזמן יש שדים בחדר שלא נותנים לנו להתרומם. על טראומות חייבים להתגבר. אני מבין את החשש. העליהום הזה הרסני לימין".

"יש פה אירוע של תחושה של בגידה, בן אדם כמו בנט שמבטיח ובסוף תוקע סכין", ציין מגל, וסגל הכריז: "אני מסכים, זה נזק לדורות. מה שבנט גרם זה נזק לדורות, גם לפוליטיקה. זה פשוט נורא. ברור שכולנו נפגעי טראומה, אבל חייבים להתגבר על זה ולהתבגר. בואו נדבר על מה שעתיד לקרות".

על החבירה של גנץ וסער, אמר: "מאוד מאכזבת. אני חשבתי שסער הוא אדם עם ערכים והתאכזבתי, גם מהעובדה שהוא התחייב לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה והוא לא עשה. גרם הרבה נזק".

"לא צריך לגעת בשום מבנה מוסלמי כדי לממש את חלום הדורות של העם היהודי"

בהמשך, התייחס סגל לכמות העולים להר הבית במהלך ממשלת בנט־לפיד: "בלי שום קשר לממשלה זה רק הודות למסירות של העולים עצמם, למרות ההתנכלות היום יומית. הייתה חזרה מסוימת למה שהיה לפני הקורונה, עדיין לא שברנו שיאים, אבל ברור שהעלייה מתגברת. הנושא של הר הבית חם ובוער בלבבות היהודים כל מי שלא עבר את שטיפת המוח ארוכת השנים שניסתה להוציא את הר הבית מהלקסיקון. שיתוף פעולה לא קדוש בין רשויות המדינה לרשויות הדתיות במשך עשרות שנים. לא צריך לגעת בשום מבנה מוסלמי כדי לממש את חלום הדורות של העם היהודי, לאפשר חופש פולחן ושלא נצטרך לצום בתשעה באב. מדינת ישראל יכולה לעשות את זה היום".

"לאורך 15 שנות שלטון נתניהו הוא לא עשה את השינויים המתבקשים ואין לי שום התנגדות אליו באופן אישי, אבל יהיו חייבים מימין לאלץ אותו לעשות את השינויים הדרושים כי אנחנו חייבים להכריע", הדגיש, והוסיף: "יש בכמה צמתים מאוד משמעותיים, כמובן ראשון זה הר הבית, זאת הסיבה המרכזית שהביאה אותי להתמודד. אבל גם הרבה מאוד צמתים אחרים, למשל לבטל את סעיף הנכד בחוק השבות כדי שרק יהודים יעלו לארץ. ממשלות ימין ושמאל לא עשו את זה והתוצאה היא שמגיעים לארץ הרבה אנשים שהם לא יהודים לפי ההלכה. לשנות את חוק השבות, להחזיר את המסתננים, לחזור לגוש קטיף".

עוד חידד לסיום כי "יש היום קונצנזוס שההתנתקות הייתה אסון. במוקדם או במאוחר נצטרך להכריע את חמאס, הוא ממרר את חיינו, אבל כשנכריע לא נמסור את זה במתנה לאבו מאזן אלא נקים את גוש קטיף מחדש".

עריכה: שני רומנו

18/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris