103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

"אדיר חבני שוב הודה באונס קבל עם ועולם"

עו"ד דניאל חקלאי, המייצג את אולה קרבצ'נקו, התייחס להודאתו של בן זוגה לשעבר: "מקווה שזה ילמד את הפרקליטות שיש מקום לכתב אישום"


במהלך ריאיונו עם גיא פלג ב'חדשות 12', האשים אדיר חבני את אולה קרבנצ'נקו ברציחתה של תאיר ראדה ז"ל, ואף הודה כי אנס את קרבצ'נקו והתעלל בה פיזית. עורך הדין דניאל חקלאי, המייצג את קרבנצ'נקו, שוחח על כך עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm, ומתח ביקורת חריפה על ההתנהלות סביב הפרשה.

בפתח השיחה, ציין פלג בפליאה רבה כי בזמן שיושב אדם מול המצלמות ואומר 'אני אנסתי', לא עושים לו כלום ולא רואים לנכון להגיש נגדו כתב אישום. עו"ד חקלאי חיזק את דבריו: "נכון, זה באמת מדהים, אני ממש חותם על כל מילה". עוד שיחזר את השתלשלות האירועים: "בשנת 2012, אחרי אותה עלילת דם, אולה הזהירה במשטרה שלא רק מדובר בשקרן פתולוגי שהתעלל בה תקופה ארוכה וסירב לקבל את העובדה שהיא עזבה אותו אלא מדובר גם במי שפגע בה מינית. במסגרת העימות ביניהם במשטרה הוא אכן מודה, ולא סתם מודה אלא מתברר שגם לפני יומיים בראיון שגיא ערך איתו הוא שוב מודה".

"פרקליטות המדינה, למרות שהוא הודה שהוא פגע בה מינית ושהוא התעלל בה פיזית כולל שבירת הלסת שלה והכול מתועד במשטרה, היא סגרה את התיק בשנת 2014 ובכלל לא טרחו להגיד את זה לאולה", טען, "היא הייתה בבית חולים פסיכיאטרי, הכי מוחלשת ומסכנה, אף אחד לא טרח להגיד לה שום דבר, עד כדי כך ששלוש שנים לאחר מכן שהיא השתקמה וביקשה שאני אייצג אותה, שבנו וחידשנו את התלונה וחשבנו שהיא אכן נחקרת. אף אחד לא אמר לנו שום דבר לגבי זה ששלוש שנים קודם היא נסגרה. יותר מזה, במהלך 2017 אני מתכתב עם המשטרה והיא שבה ואומרת לי שהנושא נחקר, בסוף 2017 המשטרה אומרת לי שהנושא הועבר לפרקליטות וב-2020 מתברר לי שהפרקליטות בכלל לא יודעת שום דבר על העניין הזה".

"מתמודדות נפש הן המוחלשות מכל - אלו שצריכות את העזרה הכי גדולה"

לאור אמירותיו, התפתח דין ודברים בין צמד המגישים אודות התנהלות הפרקליטות בכל הפרשה, ופלג שאל: "איך חברה מתוקנת יכולה לקבל שאדם מודה ויש אישה שאומרת שאנסו אותה, ולהשאיר את זה ככה?" עו"ד חקלאי נאלץ להסכים שוב עם דברי המגיש, ואף הביע את דעתו בנושא: "ההסבר שלי ואני אומר את הדברים בזהירות כי אני לא מייצג את הפרקליטות אלא מנסה לשכנע אותם שיחזרו בהם, שבאותה תקופה הם חששו מפני שמדובר במתלוננת שהיא מתמודדת נפש, ובעיניי זו הנקודה הכי בעייתית – מתמודדות נפש הן המוחלשות מכל, הן אלו שצריכות את העזרה הכי גדולה, את התמיכה. זה דבר מדהים".

"יותר מזה, רק בשנת 2021 כאשר פרקליט המדינה סוגר את התיק נגד אולה מחוסר אשמה, ויאמר לזכותו בהקשר הזה שהוא אכן עשה את הדבר הנכון, במקביל אנחנו פונים לפרקליט המדינה ומבקשים שאם כבר הוא התחיל לעשות צדק מאוחר ולסגור את התיק נגד אולה מחוסר אשמה כי מדובר בעלילת דם, אז במקביל תמשיך בעשיית הצדק ותעמיד את אדיר לדין בגין אונס ועבירות נוספות", אמר, וסיפר: "אכן אנחנו נפגשים עם נציגי פרקליטות המדינה השנה, לפני כמה חודשים, והפעם הפרקליטות המופקדות על בדיקת הפרשה אומרות לנו שאלה נראית הרבה יותר חזקה, היא במצב הרבה יותר יציב, יכולה להיות עדה מצוינת ושהפעם הן לא חוששות לגבי היכולת שלה להתמודד עם העדות, ויחד עם זאת הדברים נשארו בסימן שאלה".

עוד הדגיש עורך הדין המייצג את קרבצ'נקו כי "אני בתקווה שהדברים שאמר אדיר חבני בעצמו, שוב הודה באונס קבל עם ועולם, אני מקווה שהדבר הזה אכן ילמד את הפרקליטות שיש מקום לכתב אישום נגדו, כמובן שאין לדעת מה יהיה".

בסיום השיחה, נשאל עו"ד חקלאי איפה עומדת התביעה שהגיעה קרצ'נקו נגד בן זוגה לשעבר אדיר חבני, ואילו הוא הסביר כי "בנושא תביעת לשון הרע מייצג אותה עו"ד אמיר טיטונוביץ', הוא הגיש כתב תביעה גם נגד חבני, גם נגד עורך הדין של זדורוב וחלק מיוצרי 'צל של אמת'. אני יודע שממתינים לכתבי הגנה, אני מעריך שזה ייקח זמן אני כמובן יכול לאחל לו הצלחה. אני מקווה שהדברים אכן יצליחו".

"הפרשה לא תיסגר בקרוב", סיכם משעל את השיחה, ועו"ד חקלאי אישר: "זה נכון".

עריכה: שני רומנו

21/07/2022
הישארו מעודכנים

ניסים משעל וגיא פלג
ניסים משעל וגיא פלג  |  צילום: 103fm