אראל סג"ל

"איך הוא לא הרעיד שמיים וארץ?"

גלעד כץ, יועצו לשעבר של נתניהו, תקף את המפכ"ל לשעבר בקשר לאסון מירון: "איך הוא לא פתח כל פגישה עם רה"מ באמירה 'למה אתם לא מטפלים?'"


גלעד כץ, יועצו לשעבר של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שוחח עם אראל סג"ל וחיים לוינסון ב־103fm על הביקורות כלפי עדות ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו בוועדת החקירה לאסון מירון, שבו, הוא סירב לקחת אחריות על האסון וטען כי הוא עסק בנושא הקורונה בלבד.

"ברגעים אלה נוחתים במשרד ראש הממשלה לפחות 100 מכתבים ביום שממוענים לראש הממשלה. אני אומר לכם עכשיו בוודאות, אם יאיר לפיד ראש ממשלה המעבר מקבל יותר מ־3 מכתבים מהם, זו תהיה הפתעה. בעוד 4 או 5 שנים, אם אחד המכתבים שהוא מקבל היום ידבר על איזשהו אסון שקרה, יגידו 'איך הוא לא ידע?'. אז הוא לא ידע מפני שראש ממשלה לא יכול להתעסק במאה מכתבים. בתקופה שבה אני הייתי האחראי לכך, הגיעו עשרות אלפים של מכתבים - אני אומר זאת באחריות מלאה".

בהמשך, אמר כץ: "המפכ"ל אלשיך שלח מכתב, ואני שואל אתכם - זה עבר לגורם הרלוונטי, למנכ"ל משרד ראש הממשלה ומזכיר הממשלה דאז. עכשיו, בואו נניח שזה הגיע אליהם והם לא עשו כלום, אני שואל אתכם, מגיע אלשיך לפגישות רבות, עשרות, אולי מאות פגישות עם ראש הממשלה - הוא אחראי בשטח, מבחינת המשטרה על מה שקורה, איך הוא לא מרעיד שמיים וארץ? ונניח שהם באמת קיבלו מכתבים ולא עשו כלום והם תמיד לא עושים כלום, אז אני שואל - מי כתב את המכתב? אדם כמו המפכ"ל, שנפגש עם ראש הממשלה באופן כמעט שבועי, איך הוא לא פותח כל פגישה איתו בנושא? למה הוא לא שאל אותו מדוע לא מטפלים בבעיה? מדוע לא עושים כלום? אני שואל את עצמי, מה האחריות שלו? של המפכ"ל?".

עוד הדגיש: "אומרים שזה לא רק עניין של ראש הממשלה, אלא גם של אשת הלשכה, אבל אני הייתי שם וראיתי שהמכתבים הועברו לגורמים הרלוונטיים ואחד מהם היה מזכיר הממשלה - קוראים לבן אדם אביחי מנדלבליט. לא מעניין אותי הנושא הפוליטי, אבל אני שואל עם יד על הלב - איך זה יכול להיות שמאז עדותו של בנימין נתניהו, אף אחד לא ראיין את אדון מנדלבליט יותר? 45 אנשים שנהרגו זה לא פוליטיקה, זה הרבה יותר חמור. למה לא מראיינים את האנשים שבאמת עסקו בזה? כי רואים נגד העיניים דבר אחד - נפילתו של נתניהו".

עריכה: דוד זבולוני 

24/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רוני אלשיך
רוני אלשיך  |  צילום: אבי דישי/פלאש90
Paris