בן כספית ואריה אלדד

עו"ד פיני פישלר: "אם אי אפשר לדעת, אל תקרא לו מחבל"

קצין יאח"ה לשעבר, על דברי סגן ראש מח"ש לשעבר משה סעדה אודות המפכ"ל לשעבר אלשיך ויחסו לאבו אלקיען • "הדברים חמורים גם בלי ההדבק לתיקי נתניהו"


משה סעדה, סגן ראש מח"ש לשעבר, התבטא בחריפות כנגד מפכ"ל המשטרה ופרקליט המדינה לשעבר. בין היתר, האשים אותם סעדה בטיוח חקירות. סביב ידיעה זו, בן כספית ואריה אלדד שוחחו ב־103fm עם עו"ד פיני פישלר, לשעבר קצין ביחידה הארצית, אשר הביע את דעתו המקצועית בנושא.

"אני לא הופתעתי, אני רק אתמול צפיתי בדיוק בפנים ובקול, אבל אם תעקבו אחר הדברים, הדברים שלו נחשפו כבר", אמר עו"ד פישלר בפתח השיחה. "הוא אומר בקולו כלפי מפכ"ל משטרת ישראל שהוא אימץ נורמות עברייניות. אני לא זוכר שמישהו הטיח כלפי מפכ"ל דברים כל כך חמורים ועל כך הוא הוסיף את האיומים, השקרים ושיבושי מהלכי החקירה בפרשת אום אל חיראן. הדברים האלה מאוד חמורים, ואני לא מבין דבר בסיסי אחד, אם אנחנו קושרים את הכול יחד זה אותו מפכ"ל שכתב ספר על מותי בשם 'ערכים במבחן', והוא מייחס לו סוג של ערכים".

עוד ביקש עורך הדין לחדד כי הוא אכן תומך באמירתו של סעדה כי אלשיך אימץ נורמות עברייניות, והסביר: "כשאני אומר שהוא אימץ נורמות עברייניות אני מצטט את מה שאומר סעדה. הדברים שנאמרים הם קשים, אני לא יודע איזה גוף צריך לחקור ואיזה גוף צריך לבדוק את זה, אולי וועדת חקירה ממלכתית, אני לא יודע. הגוף שצריך לחקור זו לא הרשות לתחרות".

אלשיך: "טעות של נתניהו להביא איש כזה לתפקיד"

בהמשך, הדגיש עו"ד פישלר כי אסור לחבר בין הדברים לתיקי נתניהו: "לא הכול נתניהו. אני אתמול שמעתי שאדון מפכ"ל אלשיך מגיע ללשכתו של מנדלבליט וצורח צרחות. אני לא מבין ולא מכיר התנהגות כזו של שריף שמגיע לקודש הקודשים, וזו אמירה שלו, וצורח צרחות כאלה. הוא אומר את הדברים הכי קשים, איזה סגנון זה? זה מפכ"ל שאומנם הגיע מהשושו אבל תראו את ההתנהגות, הגיבוי שלו, הרדיפה של הקצינה צ', אתם רואים בכל דבר שהוא נגע דשא לא צמח. טעות של נתניהו להביא איש כזה לתפקיד. כל המינוי שלו הוא מינוי בעוולה, וגם את הדבר הזה היה צריך לבדוק, יש פה ניגוד עניינים מובנה. כל הדברים האלה חייבים להעיר ולהאיר".

"יש פרקליט מדינה שהוא כבר לא כל כך חדש, יש יועמ"שית חדשה, הנה להם הזדמנות פז לבוא ולבדוק את הדברים האלה, לבדוק מאיפה נולד מסמך יצחקי שצץ", סיכם. 

עריכה: שני רומנו

26/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris