ינון מגל ובן כספית

ינון לעו"ד שפר: "כולך פוזיציה של הגנה על המערכת"

הבכיר בפרקליטות המדינה לשעבר וינון מגל התעמתו, בעקבות הריאיון של בכיר מח"ש לשעבר משה סעדה • שפר: "סעדה אדם ממורמר"


פרסום הריאיון עם סגן ראש מח"ש הפורש משה סעדה ב'חדשות 12' עורר סערה בזירה הציבורית, זאת בין היתר נוכח האשמותיו של סעדה נגד מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך ופרקליט המדינה לשעבר שי ניצן. עורך הדין יהודה שפר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית, הגיב לריאיון בחשבון הטוויטר שלו, לדבריו: "מדובר באטריות קרות שחוממו על ידי עמית סג"ל לכבוד הבחירות. כל הטענות של סעדה המאוכזב מכך שלא מונה למנהל מח"ש כבר עלו, נבדקו ונדחו על ידי השופט דוד רוזן, מבקר הפרקליטות הידוע באומץ ליבו ויושרתו אבל בריאיון לא שמענו לא על זה ולא על זה". 

עו"ד שפר שוחח עם בן כספית וינון מגל והתייחס לפרשה. "זה פיגוע תקשורתי שעשה סגל לפרקליטות בניגוד לכל כללי האתיקה בפרקליטות, הוא לא הדגיש מספיק שסעדה, אדם שאני מעריך שמה שעשה זה מעשה שלא יעשה, הוא היה צריך להבהיר שסעדה לא ציין את הדברים הללו, אלא לאחר שהוא נעשה ממורמר כי לא מונה למנהל מח"ש". 

"כל הטענות שהוא העלה נבדקו לעומק על ידי דוד רוזן ובג"ץ וניתנו תשובות", הוסיף, "אך העיתונאי לא מצא לנכון לאמת אותו עם הדברים, ונתן לו במה להשמיץ את הפרקליטות בדברים שלא היו ולא נבראו. הדבר הזה כל כך פסול, מזה לנסות ללמוד שכאילו קיבלו החלטה לגופו של עניין בגלל תיקי נתניהו. גם ההחלטה בעניין רוני ריטמן, שלא להעמידו לדין פלילי, זו החלטה שלא קיבל שי ניצן. סעדה נתן פרשנות. עיתונאי רציני, שלא כמו אדון סגל, היה לפחות מאמת את סעדה עם התשובות שנתנו רוזן ובג"ץ, הוא נתן לו פשוט לדבר ולדבר. אין פרקליט אחד אי פעם, שיגיד שראה משהו דומה לתפירת תיקים".

בתגובה לדבריו, התעמת איתו מגל, ותקף: "לא מאמין לכם למילה, בגלל זה מנדלבליט אמר שתפרו לו תיק. אתם תופרים תיקים ורודפים אחרי אנשים. לא יעזור לכם, כל השקר שלכם צף, פשוט שקרנים. כולך בא מפוזיציה של הגנה על המערכת". 

עריכה: מיכל קדוש 

26/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris