אודי סגל וענת דוידוב

פלג: "אל תקרא לי יקירי"; סמוטריץ': "לא עיתונאי ולא נעליים"

יו"ר הציונות הדתית התעמת עם מגיש התוכנית, שהשיב: "מדירה שינה מעיניי המחשבה שתהיה שר המשפטים" • הוסיף: "משה סעדה איש ראוי"


יו"ר הציונות הדתית חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' התייחס אתמול (ג') לאפשרות לחיבור ולריצה משותפת עם יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר, מגעים שנכון לעכשיו עוד לא נשאו פרי. בדבריו, הודה: "מצטער שבן גביר מציב אולטימטומים". 

ח"כ סמוטריץ' שוחח עם גולן יוכפז וגיא פלג והגיב לדברים, ואף התעמת עם פלג בהמשך השיחה. "לכולם ברור שצריך להמשיך יחד, ואנו מנהלים משא ומתן. עדיף לעשות אותו בחדרים סגורים. מה שמעסיק אותי זה איך אנחנו בונים רשימה רחבה ומגוונת. נסתדר, יש עוד הרבה מאוד זמן, מציע לא לעמוד עם סטופר, ואני באמת חושב שהעיסוק בכך מיותר. אתם יודעים כמה זמן סער וגנץ ניהלו מו"מ על החיבור? למעלה מחודש, הם עשו זאת בצורה חכמה. אין מאבק, הדבר היחידי שעומד לנגד עיניי זה איך מביאים לניצחון של המחנה הלאומי. אין דבר כזה ששבועות לא מדברים". 

סמוטריץ' אף תקף את פלג שהגיש לצדו של יוכפז, וטען: "אתה לא עיתונאי ולא נעליים, אתה שופר שמדברר צד מאוד מסוים". בתגובה, השיב גיא: "אל תקרא לי יקירי, תענה על שאלות ואם לא - תרד מהקו. זה מדיר שינה מעיני, המחשבה הזו שאתה תהיה שר המשפטים. אתה צודק". 

על הפרסומים בדבר כוונותיו של סגן ראש מח"ש משה סעדה לרוץ ברשימת הציונות הדתית בבחירות הקרובות, אמר: "אין משא ומתן כזה, אני חושב שסעדה איש ראוי בהחלט. זה מופרך לחלוטין, לא היה ולא נברא. בציונות הדתית יש פריימריז והמתפקדים מרכיבים את הרשימה, אשמח אם הוא יבוא לתקן את הכשלים והעיוותים שהוא מתריע בפניהם. האם הוא יחליט שהוא רוצה לתקן אותם דרך המערכת הפוליטית, אני לא יודע, את זה צריך לשאול אותו. בגלל שהמערכת חוסמת כל אפשרות לביקורת ותיקון, סימנו אותו כאויב". 

עריכה: מיכל קדוש 

27/07/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris