103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

"שי ניצן מנסה להיתמם, בושה שהוא מתבטא כך"

בכיר מח"ש לשעבר סנ"צ בדימוס דובי שרצר על תגובת פרקליט המדינה לשעבר לריאיון עם משה סעדה: "מטעה את הציבור בלי להניד עפעף"


בשבוע שעבר, התראיין סגן ראש מח"ש הפורש משה סעדה ב'חדשות 12' וטען כי בזמן חקירת חפץ, הועברה תלונה למח"ש על עבירה פלילית שנעשית בחקירה, ולטענתו, ראשת מח"ש קרן בר מנחם לא התייחסה לכך בכובד ראש. מנגד, פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן טען בריאיון ב'חדשות 12' כי התאריכים לא תואמים את טענת סעדה. לדבריו, ניר חפץ "נחקר בפברואר 2018, וקרן בר מנחם, שלפי הסיפור שלחו אליה, נכנסה לתפקידה ב־1 במאי 2018". סגן ניצב בדימוס דובי שרצר, לשעבר בכיר במח"ש, שוחח על כך עם אראל סג"ל וחיים לוינסון ב־103fm.

"צר לי שפרקליט המדינה לשעבר מנסה בשעת צערו, כשהאמת וקלונו נחשף בפני קבל עם ועולם, מנסה להיתמם", אמר שרצר, והוסיף: "זו בושה לפרקליט המדינה שעולה ואומר אמירה נגד בדיקה של הנציב רוזן, נגד תגובה שהמדינה בעצמה הגישה לבית המשפט המחוזי".

לדבריו, "לא נקבנו תאריך כי לא ידענו בדיוק מתי זה היה, אבל אמרנו סמיכות זמנים אחרת ממה ששי ניצן, פרקליט המדינה לשעבר, תיאר. ואני אגיד לך יותר מזה, הדבר הזה בדיוק נטען בפני כבוד הנציב רוזן".

עוד אמר: "הוא (רוזן) עשה כל שלאל ידו כדי לשמור על המערכת וכבודה, וכשכבוד הנציב רוזן ראה שאני, סעדה וקצין המודיעין, מוכנים להיבדק בפוליגרף, הוא פנה שוב לגברת בר מנחם לטובת הבירור, אלא שמה קרה אז, הגברת בר מנחם שינתה את הגרסה, והכול כתוב באותיות קידוש לבנה. במקום גרסה של 'לא היו דברים מעולם', אמרה, 'יכול להיות שהדבר נאמר לי בשיחת מסדרון'. אז כבוד הנציב רוזן כתב לפרקליטות, 'עננה כבדה עליכם, תסירו אותה'. עד היום, העננה לא הוסרה".

לטענתו, "במקום שאמות הסיפים ירעדו פה, שי ניצן עכשיו מנסה לערבב את כולם באיזה סיפורי עליבאבא על מועדים ותאריכים, וזה בניגוד למה שהוא עצמו כתב לבית המשפט".

"ניצן מטעה את הציבור בלי בושה ובלי להניד עפעף"

שרצר המשיך להעביר ביקורת על ניצן, ואמר: "כששי ניצן יושב בריאיון וטוען שהתחילו להתעלל בקרן בר מנחם, הוא רק לא מספר שה'התעללות' היא ניסיונות שלי, של מר סעדה ושל קצין המודיעין לקיים חקירות גם כנגד בכירים, וכל ניסיון שלנו לבוא עם דרישה ובקשה נענה באיזשהו ניסיון למריחה, ואותו ניסיון למריחה נחשב להתעללות, לכן שכשמר ניצן אומר היום שהדברים נולדו אחרי 2018, הוא פשוט לא אומר את האמת".

לדבריו, "יש תלונות מתועדות עוד לפני התקופה הזאת. יושב פרקליט המדינה (לשעבר) ופשוט מטעה את הציבור בלי בושה ובלי להניד עפעף, ואני חושב שזה יותר חשוב מכל דבר אחר, לא כן ביבי-לא ביבי או אולי ביבי, והדבר הזה לא זוכה לתהודה כמעט בכלל, אלא רק כל מיני ניסיונות לזרוע פה בעיני הציבור כל מיני מידעים שמאוד קשה לציבור להבין אותם".

לא מדובר פה בתלונה שנתנו מכות לחשוד, אלא על פרקטיקה שאפשר להתווכח עליה אם היא חוקית או לא חוקית. אם זה לא היה נתניהו, אלא חקירה של עבריין בדואי על תאונת דרכים, גם מח"ש הייתה נדרשת לדבר הזה?
"עבדך הנאמן היה ראש צוות החקירה של האזרח הבדואי שמצא את מותו באירוע המצער (אום אל־חיראן) ובמקרה, גם שם חרף כל הניסיונות של אלשיך ושל שי ניצן לשקר, להמציא ולהעליל, עשינו כמיטב יכולתנו להגיע לאמת".

אך טען, "אף אחד לא סיפר ששי ניצן מנע את מסירת החומר של ראש מח"ש בעניין לבג"ץ, וכך, כנבל ברשות התורה, מטעה את כולם. גם בג"ץ לא ראה את כל החומר. גם אז כשלא ראו את כל החומר, השופט גרוס קבע שהוא חף מפשע, אם זיכרוני אינו מטעה אותי. ראש צוות החקירה, ראש צוות הפרקליטות, סגן ראש מח"ש, ראש מח"ש, המשנה לפרקליט המדינה, כולם חושבים משהו אחד, רק שי ניצן חושב משהו אחר. ופה, מדובר באזרח ערבי, לא בביבי".

עריכה: אמיתי דואק

31/07/2022
הישארו מעודכנים

שי ניצן
שי ניצן  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90