103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
דידי בביקיני
עם דידי הררי

"נתחייב לשבור את העלאת המחירים - תשוו מחירים"

דידי הררי בקריאה להצטרף למאבק נגד יבואניות המזון ולרכוש מוצרים תחליפיים • גיא לרר: "דיפלומט במצב של קור ואטימות מוחלטת"


מחאת מחירי המוצרים בייבוא, בין השאר של חברת דיפלומט, התחילה ביוזמה של עיתונאי 'חדשות 13' גיא לרר. בפתח תוכניתו של דידי הררי, 'דידי בביקיני', סיפר המגיש כי "מה שהתחיל כמלחמה בודדת של לרר סוחף אחריו רבים, כולל אותנו, שחוזרים ואומרים לכם כל השבוע - תשוו מחירים, חפשו במדפים התחתונים ואל תלכו עם העין למדפים שנרכשו מראש כדי להיות מול העיניים שלכם. בחשבון הכללי יהיה לכם חיסכון גדול".

אחרי ששופרסל הודיעה בסוף השבוע שלא תסכים לעליות מחירים של מוצרי היבואנית דיפלומט, בעוד זו איימה כי לא תסכים למכור לרשת, עדכן לרר, שהתראיין לתוכנית, כי החזית צפויה להתרחב לרשתות מזון נוספות, בהן ויקטורי ויוחננוף. "אנחנו מרוצים", אמר הררי, "וכצרכנים נתחייב לחזק אותם כדי לשבור את העלאת המחירים של דיפלומט, שחילקה 200 מיליוני שקלים בדיבידנים לבעלים".

לדברי לרר, לפי שעה, היבואנים לא נבהלים: "יש לי מוקדי השוואה. אני יכול להגיד לך שבמקרה של אסם לפני כמה חודשים ניכר היה שאכפת להם. דיפלומט במצב של קור ואטימות מוחלטת. הם בעצם מוכרחים לקחת רוורס אבל הם לא רוצים, למרות שרווחיהם בישראל כפולים מבמדינות אחרות, והם מרוויחים יותר ויותר מרבעון לרבעון".

גיא לרר ציין כי "הבעלים ומשפחתו מחזיקים את העסק הזה לבד, אני חושב שהם באמת לא מבינים למה הם צריכים לוותר על העלאת המחירים הזו. הם לא מבינים את זה".

ההערכה: חזיתות נוספות למאבק - עוד השבוע

לדברי לרר, הוא קיבל "מכתב איום", כהגדרתו, מעורכת הדין של דיפלומט. עם זאת, אמר להררי, "זה לא עושה עליי רושם. הם לא מכירים שום דבר אחר. זכותי להגיד שלדעתי הטונה של סטארקיסט לא טעימה לי מאז שטעמתי את זו של וילי פוד, והיא עדיפה גם בערכים תזונתיים".

לרר שב וטען כי מותג הטונה טעמן מביא למעשה את אותו מוצר בדיוק, ומאותו מפעל שבו מיוצרת הטונה של סטארקיסט. "למה לשלם כפול על מותגים?", שאל, והררי הסכים והזכיר כי לרשתות יש מותגי בית שהם "אותו מוצר במחיר זול יותר". דידי אף פנה לקברניטי שופרסל, ואמר: "לתשומת לב שופרסל, בתקופת הקורונה הגדלתם את רווחיכם, עכשיו - טיפה תורידו במחירים. אנחנו במצב שבו אנשים נחנקים. אנחנו לא רוצים להגיע למצב של עשירים מאוד ועניים מאוד - כי אנחנו בדרך לשם".

לקראת סיום השיחה ציין לרר כי המחאה צפויה להתרחב למוצרים ולענפים נוספים. "ככל שאנחנו מדברים על כך יותר בתקשורת, כך המחירים יורדים יותר", סיכם.

חם, גם בכנסת

סופ"ש חם ומהביל עבר על כוחותינו, ולמרות זאת קצב האירועים, לצד מחאת המחירים, לא פסק. "יש תחושה שכל כך הרבה קורה בישראל בזמן קצר כל כך, שלפעמים נדמה שאנחנו חיים כאן חיים כפולים מבמדינות אחרות", אמר דידי.

בפוליטיקה, איילת שקד ויועז הנדל הכריזו על מפלגה חדשה בשם הרוח הציונית. "אני חותם לכם שאם אני עושה חידון מי נמצא באיזו מפלגה, רובנו נכשלים. הם זזים בין מפלגה למפלגה כמו שחקני כדורגל. מה שכן - הם המפלגה הכי יפה בכנסת. שקד והנדל, שניהם יפים - ואפילו יאיר לפיד לא מתחרה בהם. התואר הזה כבר שייך להם".

ועוד נושא שעליו דיבר הררי בפתח התוכנית הוא האירוע בבית האח הגדול, שבו אחד הדיירים הצדיע במועל יד ואמר "הייל היטלר". "הכי מכוער בישראל זו כנראה ההתנהגות של כמה מדיירי האח הגדול", אמר, ותהה "למה לא מעיפים אותם לבית שלהם? בפורטוגל העיפו מיידית אדם שהצדיע במועל יד. אצלנו נוקטים ב'גישה מכילה' - בשם הרייטינג. אצל אנשים שמבינים את עוצמת השואה לעם היהודי אין מצב שהיו מוציאים הצדעה כזו אפילו בצחוק. זו מין תנועה לא קיימת בכלל, ועצם העובדה שעשו את זה - משהו לוקה מאוד בחסר בחיים שלהם".

 
עריכה: יניב מורוזובסקי

31/07/2022
הישארו מעודכנים