103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"יכול מאוד להיות שהיה ניסיון לטיוח"

השרה מרב מיכאלי התייחסה לפרשת הסרסור בסוהרות: "צריך לבדוק מי האחראים וצריך לוודא שהם עומדים לדין" • והגיבה גם לפרשת הכדורגלנים והקטינות


לירן לוי ('ידיעות אחרונות') פרסם הבוקר (ב') עדות של סוהרת נוספת, שהתלוננה כי אסיר ביטחוני הטריד אותה מינית, ועל פי הפרסום, המפקדים סירבו להתערב כך. שרת התחבורה ויו"ר מפלגת העבודה שוחחה בנושא עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm.

"הדבר המרכזי הוא שאנחנו חייבות להתחיל למנוע אונס וניצול מיני ואלימות, ואפשר לעשות את זה, אבל זה דורש שינוי מערכתי משמעותי מאוד, שלצערי גם הממשלה הזאת היא עדיין לא ממשלה שמבינה את כל מה שצריך לעשות בשביל לשנות את המציאות הזאת", אמרה מיכאלי.

על איזה קרקע זה קם? מה גורם למערכת לסרסר בחיילות?
"קודם כל אין שום הצדקה לזה. אי אפשר לדבר במונחים האלה. אנחנו צריכות להרחיב את היריעה ולהבין שכל סוגיית האלימות כלפי נשים היא דבר שהוא עמוק, אי אפשר להפריד את זה, לבודד את הדבר הזה. פה צריך לבדוק מי האחראים וצריך לוודא שהם עומדים לדין, ושבתוך המערכת הספציפית הזאת זה לא קורה, אבל זה לא דבר שעומד בפני עצמו".

את מזהה איזשהו ניסיון לטיוח של המשטרה, של שב"ס, של הפרקליטות? זה נמצא בכותרות כבר שנים.
"יכול מאוד להיות שהיה כאן ניסיון לטיוח וזה אחד הדברים שמן הסתם צריך לבדוק באירוע הזה".

"הסלחנות למיכה ואצילי לא במקומה"

בהמשך התייחסה גם לפרשת הכדורגלנים והקטינות, כאשר בשבוע שעבר פורסמו ההודעות לכאורה שהעבירו ביניהן הכדורגלנים דור מיכה ועומר אצילי, לפני שפגשו את הקטינות. עם זאת, השניים עדיין מקבלים גיבוי מבעלי הקבוצות בהם הם נמצאים, יעקב שחר, בעלי מכבי חיפה ואלונה ברקת, בעלי הפועל באר שבע.

"זה גיבוי שאיננו במקומו, ואני חושבת שהסלחנות היא לא במקומה", אמרה מיכאלי, והוסיפה: "אני בוודאי חושבת שהם לא צריכים מוזמנים לנבחרת, להבנתי ההתאחדות הודיעה את זה ואני חושבת שזאת הדרך הנכונה לטפל בזה".

ובקבוצות?
"זה עניין של סטנדרט. ברגע שהופכים אותם לכוכבים ונותנים לזה לגיטימציה, זה סוג של נותן הרשאה לעשות את זה שוב וזה דבר חמור שאסור שיקרה. צריך להבין שגם מעמד ופרסום הוא כוח, ובוודאי כשמדובר בנערות כל כך צעירות ובקטינות. זה ניצול לרעה של כוח, וזה דבר שהוא לא רק לא מוסרי, הוא אסור בחוק".

"חיבור של העבודה ומרצ מקרב את נתניהו ל־61"

במהלך השיחה, התייחסה גם לקריאות כלפיה להתאחד עם מרצ, בעקבות המצב הבעייתי של שתיהן בסקרים. "חיבור של העבודה ומרצ מקרב את נתניהו ל־61 כי זה פחות מנדטים לגוש. אנחנו ראינו שבפעם שעשינו את זה, ירדנו מ־11 מנדטים משותפים ל־6, היום אנחנו עלולים לרדת מ־13 ל־5", אמרה.

כרגע מרצ והעבודה עוברות את אחוז החסימה, אבל זה עלול להשתנות.
"וגם במציאות הן תעבורנה את אחוז החסימה".

אם תראי שהמספרים משתנים, יכול להיות שתשני את דעתך.
"זה לא עומד על הפרק, יש לי מחויבות לבנות מחדש את מפלגת העבודה. היא תגדל בבחירות האלה ותתחזק. היא הולכת לעשות את זה בכל הכוח".

היום (ב') גם נכנסה לתוקפה רפורמת 'דרך שווה', במסגרתה ישתנו התעריפים בתחבורה הציבורית, כאשר בין היתר, ניתן יהיה לרכוש כרטיס חופשי-ארצי שעולה 225 שקלים. "הכרטיס הזה מאפשר לך לנסוע בכל הארץ ללא שום הגבלה", סיפרה מיכאלי. 

עוד אמרה: "קודם כל, כל הפריפריה בארץ נוסעת ב־99 שקלים בחודש לרדיוס של 40 ק"מ, לילדות וילדים וגמלאיות וגמלאים זה 49.5 שקלים. אבל יותר מזה, אני רוצה להגיד לכם, התקינו את האפליקציות. יש כמה אפליקציות, וחלק מהחידוש ב'דרך שווה' זה שהאפליקציה תחשב לכם את המחיר המשתלם ביותר בסוף החודש. היא תראה כמה נסעתם ותחייב אתכם על הכי פחות".

עריכה: אמיתי דואק

01/08/2022
הישארו מעודכנים

מרב מיכאלי
מרב מיכאלי  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90