בן כספית ואריה אלדד

"הלכו למשטרה על הראש בגלל העאלק תחקיר הזה"

ועדת מררי שבדקה את פרשת NSO קבעה כי לא נלקח מידע ללא צו • ח"כ מירב בן ארי: "מאז חקירת מררי לקחו מהמשטרה את האחד הכלים החשובים למלחמה בפשיעה"


היום (ב') פרסמה הפרקליטות את ממצאי הבדיקה בפרשת תוכנת הריגול 'NSO', המעידים על אי סדרים במשטרה בנוגע לשאיבת מידע מטלפונים ואף חריגות מצווים, אך טוענים כי, לדברי גורמים בפרקליטות כי: "לא נמצאה כל אינדיקציה לכך שמשטרת ישראל פועלת להדביק טלפונים ניידים ללא צו שיפוטי המתיר לעשות כן". האם ניתן לחתום את הפרשה? 

יו"ר הוועדה לביטחון פנים חברת הכנסת מירב בן ארי שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד והגיבה לדברים: "אחרי שראיתי ושמעתי את המשטרה, והבנתי שהלכו להם ממש על הראש, הנזק למשטרה בגלל העאלק תחקיר הזה. האמת יצאה לאור, ראו שהמשטרה משתמשת בצווים כראוי. משה סעדה והדברים שאמר צריכים להיבחן אותם בצורה אמיתית. עם זאת, צריך להבין איך להבחין בין האמירות שלו, לבין תחקירים כאלה שנמרחו על עמודים ראשיים בעיתון. לקחו מהמשטרה את אחד הכלים החשובים שלה למלחמה בפשיעה". 

על ההתפתחויות בפרשת הסרסור בסוהרות, אמרה: "כל יום אתה שומע עדות חדשה, ההתעלמות מאותן נפגעות זה מה שצריך לטלטל את המערכת. יש הרבה דבירם שצריך לשנות בשב"ס, אך לכל מה שקשור להתנהלות בכלא גלבוע, זו שערורייה ושאנשים ישלמו על אותה התעלמות מהנפגעות. לא גיבינו אותן, וגם כשהן הגיעו אלינו לא נתנו את הגב. יש כאן מערכת שלמה שצריכה לשלם". 

בסיום דבריה, התייחסה ח"כ בן ארי להחלטתה של חברת הכנסת מיכל שיר לעזוב את כחול לבן התקווה החדשה לטובת יש עתיד, ואמרה: "היא ראויה, גם שירלי פינטו ראויה, וכל מה שיכול להשאיר חברות כנסת טובות בתוך הכנסת, אני בעד. אנחנו צריכים אנשים ובעיקר נשים טובות בכנסת ולצערי אין מספיק". 

עריכה: מיכל קדוש 

01/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ מירב בן ארי
ח"כ מירב בן ארי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris