103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"נעבור את היום הזה, לא ניתן להם תמונת ניצחון"

בעקבות מעצרו של בכיר בג'יהאד, עוטף עזה בכוננות חירום • גדי ירקוני, ראש מועצה אזורית אשכול: "תנו לנו את הכלים ואנחנו נמשיך לפתח את המקום הזה"


בעקבות מעצרו של בכיר בג'יהאד האיסלאמי בג'נין, במשרד הביטחון הודיעו הבוקר (ג') על הגברת הכוננות בעוטף עזה מחשש להסלמה באזור וירי רקטות. כמו כן, תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות נעצרה והחקלאים הונחו להימנע מהגעה לשדות הסמוכים לגדר המערכת. בשיחה עם ליאת רון ב־103fm, ראש מועצה אזורית אשכול גדי ירקוני הגיב לדברים. 

בפתח השיחה, עדכן ירקוני במצב הנוכחי: "חלק מהישובים נצורים ביישובים, חלק קשה לצאת מהיישובים, יש מחסומים, אבל אנחנו לא ניתן ביום הזה לשכוח איפה אנחנו גרים וגם להגיד כמה דברים חשובים - צריך לזכור שיש פה לפעמים אחוז אחד של גיהינום ו־99 אחוזים גן עדן. באחוז הזה של הגיהינום, אין צל של ספק שהמצב הזה מאוד מכביד על התושבים ומצד שני אני שומע את התושביםש ייחוד במועצה האזורית אשכול, האירוע הה מבליט עד כמה במועצה לא כמו שבכל העוטף, כל אירוע הוא הרבה יותר משמעותי. אני קורא למדינת ישראל לשים לב לדבר הזה".

"התושבים אומרים 'לא ניתן להם את תמונת הניצחון', הם רוצים לראות אותנו צועקים, אז אנחנו היום לא סגורים לגמרי בבתים, אנחנו לא בשגרת חיים אבל אני אומר לאנשים מעבר לגבול שאנחנו לא נכנע ולא נישבר", אמר, והוסיף: "כמעט לכל היישובים אפשר להגיע, התושבים, לא אנשים זרים, וזה נכון ביום כזה לא לקחת את הסיכון של אנשים שלא צריכים".

"יש הורים שלא יכלו לצאת לעבודה - מקווה ששר הביטחון יראה איך לפצות אותם"

בתזמון לא פשוט עבור ההורים בעוטף, חסימת הכבישים השפיעה רבות על שגרתם, גם לאלו שיכלו לצאת לעבודה. זאת בעקבות ביטול קייטנות ופעילויות לילדיהם לכבוד החופש הגדול. "ההורים לצערי היו צריכים להישאר בבתים, יש קייטנות שאנחנו מקיימים ביישובים, יש הורים שלא יכלו לצאת לעבודה ואני מקווה ששר הביטחון יראה איך לפצות אותם", טען ירקוני.

עוד הדגיש כי "צריך לראות את המכלול הגודל. עברנו פה שנה מצוינת, רובה הייתה שקטה, נעבור את היום הזה ולא ניתן להם תמונת ניצחון. אני קורא למדינת ישראל - קחו אחריות, תעשו תוכניות מיוחדת לעוטף, לא יכול להיות שעדיין יש ישובים שביום כזה אין להם מדדים ליד הבתים. 7 ישובים קרובים מאוד לשבעה ק"מ שלא בנו שם ממ"דים ועדיין לא נתנו לנו כסף חלקי שנוכל לעזור לאנשים לבנות ממ"ד. הושקעו מיליארד וחצי ש"ח על ידי מדינת ישראל".

ליאת רון הופתעה מאמירותיו ותהתה כיצד לאותם יישובים אין ממ"דים, וירקוני הסביר: "הם 7,4 ק"מ מהגבול, קרובים מאוד. אלו יישובים שחייבים לקבל מיגון, ואני חושב שמדינת ישראל. אני קורא לראש הממשלה, שר האוצר, אנשים שמכירים אותנו, שהעוטף חשוב להם ושהם מבינים שהוא חשוב למדינת ישראל - אני שמח שבמדינת ישראל חוץ מהעוטף החיים בשגרה, אבל אם אנחנו לא היינו פה גם בתל אביב לא היו בשגרה. אני אומר עוד הפעם, אנחנו חיים פה כי פה זה גן עדן רוב השנה, תנו לנו את היכולת והכלים להמשיך לפתח פה".

"מחזק את צה"ל - החלטה נכונה"

"אני מחזק את צה"ל, את ההחלטה, החלטה נכונה. אני אומר, שההחלטה הזו ואני עוד לפעמים החמרתי איפה שחשבתי שתור יו"ר מועצה, על אף שאנשים היום לא יצאו לעבוד, לא כל הפעילויות קיימים, הם רואים את זה כהישג, אנחנו לא רואים את זה ככישלון, שלא יחשבו שאנחנו לא יודעים לעמוד בימים כאלה. תנו לנו את הכלים ואנחנו נמשיך לפתח את המקום הזה, האנשים הצעירים רוצים לבוא ולגור בעוטף עזה", סיכם.

עריכה: שני רומנו

02/08/2022
הישארו מעודכנים

חייל בעוטף עזה (ארכיון - למצולם אין קשר לכתבה)
חייל בעוטף עזה (ארכיון - למצולם אין קשר לכתבה)  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90