ניסים משעל וטל שלו

"כשהייתה אפשרות לשנות, אמר בן ברק שנאלצו להתקפל"

ח"כ אורית סטרוק תקפה את הקואליציה באשר לפרשת הסרסור בסוהרות • ח"כ פרופ' יוסי שיין: "הדו"ח בנושא הגיע לנתניהו, הוא לא רצה להתעסק איתו"


הוועדה לביטחון הפנים בראשות חברת הכנסת מירב בן ארי וועדת החוץ והביטחון בראשות חבר הכנסת רם בן ברק ערכו אתמול (ד') דיון בנושא פרשת הסרסור בסוהרות בכלא גלבוע, שמאמצי חקירתה במהלך השבועות האחרונים הובילו להתפתחויות נוספות. 

חברת הכנסת אורית סטרוק (הציונות הדתית) אמרה בהקשר זה כי: "שלמה קרעי ואני הצלחנו להוביל לפני חצי שנה הסכמה נדירה עם הקואליציה, לפיה חיילות חובה לא יישלחו עוד לשרת באגפי הכליאה של המחבלים - ותוך שבועות ספורות קיפלה הנהלת הקואליציה את אותה הסכמה".

ח"כ סטרוק שוחחה עם ניסים משעל וגיא פלג והגיבה לדברים. "הגענו לשלב של חקיקה, נדרשנו לאשר את הוראת השעה שמאפשרת להכניס חיילים וחיילות בשירות חובה לבתי סוהר", הדגישה. "בידיים שלנו היה הכוח לשנות, שחיילים וחיילות לא ייכלאו לזוועה הזו. המחבלים למעשה שולטים בסוהרים ולא להיפך. אנחנו כחברי כנסת, ברגע שהייתה לנו אפשרות לשנות משהו, בבוקר הגיע יו"ר הוועדה רם בן ברק ואמר שהקואליציה לא מסכימה, ושהם נאלצים להתקפל". 

לשיחה הצטרף חבר הכנסת פרופ' יוסי שיין (ישראל ביתנו), והתייחס לנאמר: "לפני כשנה קיבלתי דיווחים על מה שקורה בבתי הסוהר. הדו"ח בנושא הגיע לנתניהו, והוא לא רצה להתעסק איתו".

04/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אורית סטרוק
אורית סטרוק  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris