רון קופמן ואריה אלדד

"אני כועס - מה התכלית של המהלך הזה?"

אלון דוידי, ראש העיר שדרות, על היום הרביעי למצור מרצון על עוטף עזה: "מעדיפים להשאיר אותנו במצב הזה כדי שלא נצא למלחמה - אני מתנגד על כך"


בעקבות חשש מפעילות נקמה מצד הג'יהאד האסלאמי, זאת בעקבות מעצרו של מנהיג הג'יהאד ביהודה ושומרון, כבישים רבים ברחבי עוטף עזה עדיין סגורים. כאמור, מדובר ביום הרביעי לעוצר בעוטף. סביב מצב טרוף זה, ניסים משעל שוחח ב־103fm עם אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, אשר תקף בחריפות את ההתנהלות.

"המדינה שלנו, הממשלה שלנו, הצבא שלנו ממליץ לדרג המדיני פעם אחר פעם לשים אותנו, תושבי העוטף ושדרות, בחזית", טען דוידי בפתח השיחה. "מנסים לגייס אותנו לצבא, פעם אחת לשבוע, פעם אחת לשבועיים. כולם מבינים שלא עושים שום דבר כדי לא לפגוע בכל המדינה, אבל במי פוגעים? בנו התושבים. ואנחנו מעריכים ואוהבים את הצבא ואת כולם, אבל לא הגיוני שממשלה, מדינה, צבא, דואג לכך להמליץ לדרג המדיני לא לעשות דבר ומצד שני לא דואג לכך שאותם האזרחים שהוא גייס אותם לצבא לשבוע שבועיים לא ידאגו להם כמו שצריך. זה ברמה האזרחית, זה פשוט דבר מאוד גרוע".

לדבריו, "עד כה שום אזרח בעוטף לא יודע אם הוא יפוצה או לא, שום בעל עסק, אף אחד לא יודע מה יקרה שבוע הבא. אבל הדבר היותר חמור, שמדינת ישראל ממשיכה במדיניות שאומרת שמחבלים ביהודה ושומרון יחוסלו, מחבלים שמנסים לפגוע בירושלים יחוסלו, מחבלים שמאיימים על מדינת ישראל מעזה על תושבי העוטף לא יחוסלו, ולא רק, הם ימשיכו לקבל חסינות מלאה ממדינת ישראל וזה דבר חמור".

"אם יש מישהו שמאיים על האזרחים שלך נטרל אותו"

זה כבר מעל 9 שנים בהם דוידי הוא ראש עיריית שדרות ועומד בחזית כל הסלמה בגבול הדרומי עבור תושביו. דבר אשר הוביל אותו לתקוף בחריפות את ההחלטה: "אני מנסה להבין תכלית של כל מהלך. לא סתם ב־48 השעות נצרתי את פי. אני כועס על שני דברים, מה התכלית של המהלך? אם הכוונה לתקוף, יש לך איום בעזה? נטרל אותו. מה עשו שבוע שעבר ביהודה ושומרון בג'נין ובכל המקומות? נטרלו את המחבלים. אם יש מישהו שמאיים על האזרחים שלך נטרל אותו".

"אנחנו לא יודעים לפגוע בג'יהאד בעזה? ביהודה ושומרון מחסלים, מחבלים בעזה לא מחסלים", ביקר דוידי, והוסיף: "לא רוצים להגיע להסלמה בגללנו? החיים שלנו משובשים. תושבי שדרות יודעים מה יקרה? זה לא שבאים ואומרים 'אנחנו עכשיו שבועיים הולכים להרוס לכם את החיים, נדאג לכך שתושבי הדרום יקבלו את כל המענים שיצטרכו'. שום דבר. אתה יודע שאנשים לא יודעים אם יפוצו או לא? אני לא מבין את התכלית של האירוע. מה יקרה עכשיו? עד מתי מחכים? אתה יודע? עד יום שישי? ראשון? שני? שלישי? ואז מה? את מי תתקוף? את מי הולכים לתקוף מחר בבוקר? אם הוא מתכוון לתקוף אנשים שמאיימים עליו למה הוא לא תוקף אותם שלשום?"

עוד המשיך דוידי לתקוף בזעם רב את ההתנהלות: "כי מדינת ישראל, הנהגת המדינה, לצערי הצבא שותף לדבר הזה, מעדיפים להשאיר אותנו כך ועל מנת שלא נצא למלחמה וכו'. אני מתנגד לזה בכל תוקף, מחבלים צריך לפגוע בהם וארגוני טרור צריך לחסל. אם כבר החלטת לעשות את הדבר הזה תעשה אותו כמו שצריך, זה חאפריות. מדינה סוגרת אזור שלם, ממשלה וצבא ממליצים לסגור אזור שלם בלי לדאוג לכולם".

"אתה סוגר מרחב אזרחי - הופך אזרחים למגנים"

בסיום השיחה, טען דוידי: "אתה יודע שבצבא דואגים לכל דבר, יש תקציב, יש פקודות, הנחיות, הכול, אתה סוגר מרחב אזרחי, הופך אזרחים למגנים שלך. אתה אומר להם 'תשתתפו במאמץ במלחמתי', מה עשית? התייעצת עם ראשי הרשויות? דיי מספיק עם השטויות. אם אתה מאמין במה שאתה עושה תעשה אותו כמו שצריך. ממשלת ישראל, וגם כנראה ממה שאני מבין שגם זה המלצת הדרג הביטחוני, אני לא יכול להגיד את זה בוודאות, אבל לפי מה שאני שומע ורואה, חבל".

עריכה: שני רומנו

05/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון דוידי
אלון דוידי  |  צילום: פלאש90
Paris