איריס קול

"ביונסה היא כמו דת היום"

הזמרת המצליחה הוציאה אלבום חדש • אבי גולדברגר ('וואלה'): "יש לה כמות כזאת גדולה של מעריצים, שכל מה שהיא תעשה, הם ילכו אחריו כאילו זה התנ"ך"


ביונסה הוציאה אלבום חדש בשם 'רנסנס'. אבי גולדברגר, מבקר המוזיקה הלועזית של 'וואלה תרבות' שוחח על כך עם איריס קול ב־103fm, ואמר: "ביונסה היא כמו דת היום. יש לה כמות כזאת גדולה של מעריצים, שכל מה שהיא תעשה, הם ילכו אחריה כאילו זה התנ"ך, ומי שאנטי ביונסה הוא אנטי ביונסה".

עוד אמר: "היא לא הוציאה אלבום כבר 6 שנים. למה היא שתקה כל השנים האלה? זה לא ברור, אולי היא לא רצתה לעורר יותר מדי מהומות או שכנראה היא לא הייתה במקום הזה בחיים של הבאת דברים חדשים, אבל בכל מקרה, היא חיכתה את הזמן הזה ועכשיו היא הוציאה אותו".

גולדברגר המשיך וענה על השאלה, מה ביונסה מנסה להעביר באלבום הזה. "יש המון מסרים של פמיניזם ושל 'בלק לייב מטרס', והומוסקסואלים ונרדפים, ולדעתי היא דווקא חדה כאן. האלבום הזה הולך להיות הצלחה, למרות הדעות החלוקות שיש לגביו", טען.

בהמשך התייחס גולדברגר לסערה שנוצרה, בעקבות השיר Heated שנמצא באלבום החדש ובו מופיעה המילה 'spaz' שנחשבת באנגליה ובאוסטרליה כמילה פוגענית כלפי אנשים שלקו בשיתוק מוחין. "זו לא מילה שבאמת קיימת, זאת מילת סלנג", הסביר גולדברגר, והוסיף: "ההנחה שעשו לז'אנרים האלה נעלמת היום ותרבות התיקון הזאת מגיעה היום גם לביונסה".

לגבי המעמד אליו היא הגיעה, אמר גולדברגר: "היא פרצה בענק בתחילת שנות ה־2000. היא הייתה בסך הכול די הפתעה, יצאה מלהקת בנות הדסטניז צ'יילד שהייתה להקת פופ שאף אחד לא לקח יותר מדי ברצינות, והיא התגלתה כזמרת יוצאת דופן וגם הכניסה המון מסרים מאוד מתקדמים שהקנו לה את המעמד שלה בתור הזמרת החשובה שהיא נחשבת היום, כמו מסרים של פמיניזם, המון פוליטיקה מסתתרת בין השירים השלה".

עריכה: אמיתי דואק

04/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ביונסה
ביונסה  |  צילום: Kevin Winter/Getty Images for The Recording Academy
Paris