ינון מגל ובן כספית

"יישר כוח גם לראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל"

ראש עיריית שדרות אלון דוידי בירך על המבצע הצבאי, בלי פוליטיקה: "תומך בתושבי שדרות" • סייג: "בימים הראשונים היה תסכול מאוד גדול"


אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, נחשב גם כיום איש ימין והליכוד (למרות שהוא עצמו מכחיש זאת). עם זאת, בשיחה עם בן כספית ודידי הררי ב־103fm שם את הפוליטיקה בצד, הביע תמיכה בדרג המדיני והצבאי, וקרא לאחדות ברוח צום ט' באב.

"אנחנו סופגים הרבה, גם השבת הייתה 'גשומה', גם היום בבוקר - אבל כיפת ברזל מיירטת כמעט את כל המטחים", אמר בפתח הריאיון, ושיתף: "זה לא נעים. ישנים בממ"דים, אבל כשיש מי שרוצה לפגוע בילדים שלנו ולהשבית את החיים שלנו - אנחנו נותנים לצבא את כל הגיבוי שבעולם".

דוידי ציין כי הימים שקדמו לתחילת המבצע, שבהם תושבים בעוטף עזה היו נצורים בבתיהם מחשש לפיגוע של הג'יהאד האסלאמי, היו אירוע קשה להכלה. "היה תסכול מאוד גדול - סוגרים את הכול, אתה לא יודע אם תפוצה או לא. אף פעם אזרחים לא צריכים להיות תחת מצור ולשלם מחיר. לא צריך להגיע אפילו לימים של מצור. בשלושת הימים האלה אתה חיית חיים רגילים ואנחנו לא".

עם זאת, כאמור, שיבח את ההחלטה לצאת לפעולה ואת תוצאותיה לפי שעה, למרות הירי על עירו. "בדיעבד, אני אומר שכל הפעולה הזו היא מצוינת. פוליטיקה בצד, אני תומך בתושבי שדרות. אני תומך ואומר יישר כוח גם לראש הממשלה, לשר הביטחון ולרמטכ"ל".

הוא הוסיף: "בשבוע הבא במקום אותו אחד שחוסל יבוא אחר, וגם הוא יהיה מטרה. גם הוא יהיה אדם שכל מטרתו היא לא להיות באוניברסיטה באוקספורד - הוא קם בבוקר כדי להרוג אותנו - ולכן, תפיסתי היא שצריך להחזיר את הסיכולים הממוקדים".

לשאלת כספית על התייחסותו לשקט שידעה שדרות בשנה החולפת, ביקש דוידי להשיב קצת אחרת: "אני, כראש עיר, כשכל הפוליטיקה הלאומית מעורבלת ולא צפויה, מה שמעניין אותי הוא שעם ישראל ירגיש טוב ומאוחד. אנחנו נמצאים בצום תשעה באב, צריכים לזכור כיהודים שיש לנו עבר, הווה ועתיד".

לפני סיום, החמיא דוידי למגישים. להררי אמר: "אני שומע אותך כבר אולי מכיתה א'. ממשלות ייפלו, ממשלות יקומו. דידי הררי תמיד ימשיך לעשות טוב ושמח", ובן כספית? "ימשיך עם ינון מגל לתת לנו את האקשן".

 
עריכה: יניב מורוזובסקי

07/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"תומך בתושבי שדרות". דוידי
"תומך בתושבי שדרות". דוידי  |  צילום: יוסי זליגר/פלאש90
Paris