אודי סגל וענת דוידוב

"מחזקים את צה"ל - לא היה צריך מספר ימי הגבלות"

ראש עיריית שדרות אלון דוידי על סיום מבצע עלות השחר: "תנו לנו לחיות בצורה רגילה, ותפגעו באויבינו" • טען: "המבצע התנהל בצורה נכונה"


לאחר שהפכה העיר שדרות במהלך מבצע עלות השחר לאחת הערים המטווחות ביותר ברחבי הארץ, אתמול בשעות הלילה (א') נכנסו ישראל והג'יהאד האסלאמי להפסקת אש בתיווך המצרים. ראש עיריית שדרות אלון דוידי שוחח על כך עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm.

"כמה דברים הוכחו בדבר הזה שקרה, קודם כל מדינת ישראל יודעת לחסל את אויביה ויודעת לפגוע במחבלים, ואני חושב שהמדינה או הממשלה צריכה לאמץ את זה כמדיניות ולא לחזור לאותה הפרדה שהייתה לפני שבוע ולפני שבועיים, שביהודה ושומרון מחסלים מחבלים ובעזה לא מחסלים מחבלים", אמר דוידי, וציין: "אני חושב שבסך הכול, המבצע הזה, מיום שישי, התנהל בצורה נכונה".

עלתה טענה בימין שאף אחד לא יכול לקחת את ההגה מהידיים של נתניהו, שרק הוא יכול לנהל מערכות כאלה.
"כל ראש ממשלה מימין ומשמאל ומהמרכז שינקוט עמדה של יוזמה מול מחבלים שרוצים לפגע בנו ויחסל מחבלים, אני אגיד לו כל הכבוד. ראש ממשלה שיכניס אותנו לסגרים ויכניס אותנו למציאות של הגבלה בחיים שלנו, בזמן שכל אזרחי מדינת ישראל חיים כרגיל, אני אגיד את הביקורת שלי".

עם זאת, העביר ביקורת על ההגבלות שאירעו בעוטף עזה לפני המבצע, והדגיש כי הוא מצפה לפיצוי לתושבים. "מבחינתי, לא היה צריך מספר ימים של הגבלות בשדרות", אמר, והוסיף: "כשאתה עושה דברים כאלה, אתה מגיע לראשי הרשויות ואומר להם, 'רבותיי, אני נכנס למצב מיוחד, מבטיח לכם שכל התושבים שלכם יפוצו על הנזקים שהיו להם'".

דוידי עם מסר לראש הממשלה:

דוידי: "כל ראש ממשלה שינקוט עמדה של יוזמה מול מחבלים, אגיד לו כל הכבוד". צילום: מרים אלסטר/פלאש90


עוד אמר: "אני זוכר את ראש הממשלה כשר האוצר בממשלת נתניהו, וכל שנה או שנתיים ישנן דמויות אחרות שאת כולן אנחנו מכבדים ואנחנו מבקשים דבר אחד – 'תנו לנו לחיות בצורה רגילה כמו כל אזרחי מדינת ישראל ותפגעו באויבים שלנו'".

"אני בעד לשחרר כלכלית"

בהמשך התייחס להטבות שמקבלים הפלסטינים בעזה, בין היתר בפתיחת מעברים ואישור עבודה בישראל. "גם בבוקר הזה, אנחנו צריכים לזכור שיש לנו עדיין את האזרחים והחיילים שנמצאים בעזה, ואני חושב שהיה צריך להתנות את כל ההטבות האלו גם בחזרתם, כי בסוף בסוף ראשי הארגונים של חמאס וג'יהאד מתנהגים כמו חיות אדם ודורשים שנתנהג איתם בצורה אחרת", אמר, אך הוסיף: "עקרונית, אני לא נגד פתיחות כלכלית. אני חושב שהיה נכון גם לפתוח אזור תעשייה שהם יעבדו שם, הם לא חייבים להיכנס לארץ. אני בעד לשחרר כלכלית".

דוידי המשיך ואמר: "אני חושב שצריך להפריד וכן לחשוב כל הזמן על מקל וגזר. אי אפשר רק לתת בראש. אני חושב שצריך לתת בראש, צריך לתת הרבה יותר בראש, אבל צריך לחשוב באמת איך מפתחים את הכלכלה ודואגים לכך שבסוף נצא מהמעגל הזה".

לקראת סיום השיחה, הבהיר ראש העיר: "אני רואה את תפקידי בדאגה לכך, שלעולם מדינת ישראל לא תשכח שמדובר פה בתושבים שעומדים בחזית וצריך לדאוג לכך שבאמת יהיה להם את החופש המירבי ואת החיים הנורמליים, כפי שיש לכל אזרח במדינת ישראל, ואני מאמין באמונה שלמה שמחבלים צריך לחסל ותשתיות טרור צריך לנטרל".

עריכה: אמיתי דואק

08/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עלות השחר
עלות השחר  |  צילום: יוסי זליגר/פלאש90
Paris