ניסים משעל וטל שלו

מורה חשודה בביצוע עבירות מין בתלמידתה

עו"ד שני אלקובי, המייצגת את הנערה: "בגלל חשיפת המקרה היא ניסתה להתאבד מספר פעמים" • עו"ד של המורה: "היה קשר מיני מינורי מאוד"


פרסומים חשפו כי מורה בת 37 מקיבוץ בצפון נעצרה השבוע (ג') בחשד לעבירות מין שביצעה בתלמידתה, נערה בת 14 המתמודדת עם בעיות נפשיות, זאת לאחר שאמה של הנערה מצאה התכתבויות בעלות אופי מיני בין השתיים. 

עו"ד שני אלקובי, המייצגת את הנערה, הביאה את גרסת מרשתה. "מצבה לא השתנה, היא עדיין מאושפזת במוסד פסיכיאטרי, מצבה הנפשי לא פשוט. היא מאושפזת בעקבות מה שקרה, וממילא סובלת מכל מיני בעיות. מדובר במסגרת של בית ספר לחינוך מיוחד של ילדים שסובלים מבעיות לא פשוטות, ובגלל חשיפת המקרה היא עוד יותר נשברה וניסתה להתאבד מספר פעמים. הנערה אושפזה, שוחררה ושוב ניסתה להתאבד, היא עדיין מאושפזת. מדובר בילדים שטבוע בהם אופי מאוד תלותי, הם מאוד קלים לניצול וקל להשפיע עליהם, וגם כך כשמדובר בקטינים". 

"זו נערה שלא סתם הגיעה לחינוך מיוחד", הבהירה, "למורה אמורים להיות כלים לגיטימיים, בטח לא לשלוח תמונות אינטימיות. זו ילדה מורכבת גם ככה, אני לא מכחישה, אך לשלוח תמונות אינטימיות ומכתבי אהבה זו לא הדרך לטפל בנערים האלה שסובלים ממילא בבעיות. יש הרבה מעבר לתכתובות, הם מוכיחים קשר מיני חד משמעית, אין פה מקום להתבלבל". 

"היה קשר מיני מינורי מאוד" 

לשיחה הצטרפה עורכת הדין תמי אולמן, המייצגת את המורה החשודה, והגיבה לדברים. "המורה טוענת שמי שיצרה איתה קשר והכריחה אותה להיכנס אליו הייתה הקטינה, קטינה שהייתה אלימה ואגרסיבית מאוד, המורה התלוננה בפני ההנהלה על כך שהיא אגרסיבית כלפיה, שאינה עוזבת אותה, מטרידה אותה, הולכת אחריה לכל מקום ולא נותנת לה מרווח מחיה. מראים לתקשורת רק מה שאלקובי מראה, יש מעבר לזה כל כך הרבה פניות של הקטינה. היא מאושפזת בביה"ח ומנסה ליצור קשר עם מרשתי. רק עכשיו המשטרה נזכרה לעצור את מרשתי? ילדה בת 15 אינה ילדה, היא כבר נערה. היה קשר מיני מינורי מאוד, כשאנו מדברים על סוגים של נשיקה ולא יותר. אין ספק שגם זה לא היה צריך לקרות". 

ד', בעליה של המורה, התייחס אף הוא לנאמר בשיחתו עם ניסים משעל וגיא פלג. "זו סיטואציה מאוד לא פשוטה", הודה. "אני לגמרי משוכנע שאין שום קשר לדברים שהיא חשודה בהם. היא שיתפה אותי בדברים שעברה בבית הספר, כל השיחות עם התלמידה וכל הקשר הכל היה מכוונה לעזור. היא באמת בחורה עם לב מאוד גדול. קשה לי להאמין שהיה משהו, אולי חיבוק שבא לעזור לילדה, אני לא יודע אם הייתה נשיקה, מעבר לזה אני ממש לא מאמין שהיה". 

"היא בחורה מאוד אהובה ומוערכת בכל מקום, ומנסה תמיד לעשות טוב לכולם", הדגיש, "כל מי שמכיר אותה יכול לתמוך בגרסתי. מעבר לזה אני מחזק את מה שעו"ד אולמן אמרה, שכל הפניות והלחץ הגיע מצד הילדה, בית הספר מיועד לנוער עם הפרעות נפשיות, מגיעים לשם לפעמים ילדים ממשפחות לא פשוטות ומצבים לא פשוטים, ויש דברים גם בהתכתבויות שצריך להגיע ולחזק אותם. יש לנו 3 בנות, הן לא חשופות למה שקורה. אנחנו מקווים שהכל יעבור מהר ושהאמת תצא לאור, ושייראו גם את הצד שלנו ולא רק את הצד שמציגה משפחת הנערה". 

עריכה: מיכל קדוש 

11/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris