ינון מגל ובן כספית

"הפוליטיקאים בישראל חיים בסרט"

הדר מוכתר ראש מפלגת צעירים בוערים פרצה לדיון בכנסת וטענה: "2.7 מיליארד שקל שפכתם על בחירות אל תגידו לי שאין לכם 2 מיליון שקל לתשלומי הורים"


מפלגת הצעירים חיה ובועטת? ראש מפלגת צעירים בוערים הדר מוכתר הגיעה לדיון בכנסת וחוללה סערה. זאת בכך שכאשר פנתה לח"כ עופר כסיף הכריזה כי "אני משלמת לך משכורת, לא ההפך". בן כספית ופרופ' אריה אלדד שוחחו עמה ב־103fm ואילו היא הסבירה את דבריה.

"לא באנו לעשות פרובוקציה אבל באנו להגיד משהו מאוד חשוב - הח"כים עובדים בשבילי, אנחנו משלמים להם משכורת אבל אף אחד לא שומע אותנו. אין עתיד פה", הדגישה מוכתר בפתח השיחה. "איך אפשר להצביע לאותם פוליטיקאים חמישים שנה? ראיתם את הדרך בה הם פנו אליי? הם פשוט חיים בסרט, הפוליטיקאים חיים בסרט. לא באתי לעשות קמפיין בחירות, אמרתי להם משהו מאוד פשוט - היה דיון על תשלומי הורים, הם אמרו שאין להם כסף, אמרתי להם 2.7 מיליארד ש"ח שפכתם על בחירות, אל תגידו לי שחסר לכם".

עוד תקפה כי "כשרוצים כסף יש כסף. לבחירות יש להם, אבל תשלומי הורים אין להם? ואז הם כבר התלהמו ולקחו את זה למקומות אחרים. גם דיברתי איתם על הקטע שבאנו בתור מפלגת צעירים בוערים, בא חבר הכנסת עופר כסיף אחרי חצי שעה שהוא מאחר לוקח לי את הכסא ומזיזים אותנו בברוטאליות. אני פחות חשובה מעופר כסיף? הפרוצדורה הזו מוטעית".

"אנחנו נהיה הפתעת הבחירות"

באשר למהות מפלגתה, הסבירה מוכתר: "מפלגה למען הצעירים במדינת ישראל. יהיה את הפתק שלנו בקלפיות, היא מייצגת את הצעירים ואומרת 'חבר'ה תשמעו אותנו. דפקתם לנו את העתיד'. במקום 28 בליכוד אתה יכול להשפיע? בטח שנכנס לכנסת, אנחנו נהיה הפתעת הבחירות, הרבה מעבר לאחוז החסימה. למי הצעירים יצביעו?"

בהמשך השיחה, ציין כספית באוזניה כי ישנה טענה שמאחורי מפלגתה עומד גוף פוליטי. מוכתר זעמה: "שקר מוחלט, אף אחד לא עומד מאחורי חוץ מהציבור". עוד התייחסה לתוצאות הסקרים, שלא מנבאים לה עתיד טוב בבחירות הקרובות: "לא דוגמים אותי. שקר מוחלט. תתחילו לדגום ולא סתם להפיץ פייק ניוז, כשידגמו תראה שאני הרבה מעבר ל־3 אחוזים. אנחנו רוצים לייצג את הצעירים בישראל ולטפל ביוקר המחיה. פתרונות יש המון, הבעיה שלא מיישמים אותם. חסר אנשים שיישמו את הפתרונות וזה בדיוק מה שהמפלגה באה להגיד - ניישם. יש לנו גם מצע באתר שלנו. כלכלה זה לא מסובך, יש לך ריכוזיות? תפתח, תייבא מחו"ל. זה לא מורכב".

עריכה: שני רומנו

17/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris