ינון מגל ובן כספית

"התגברתי עליו, הוא דקר אותי ברגליים"

שניאור יצחקוב, שליח חב"ד ברעננה, נדקר ברחוב על ידי נער ערבי • הוא סיפר: "אני חבוש ברגליים, אבל עומדים" • והוסיף: "המבט שלו קלט אותי כמו אש"


שליח חב"ד ברעננה, הרב שניאור יצחקוב, נדקר אתמול (א') בעיר על ידי נער ערבי בן 17. במשטרה טוענים כי מדובר באירוע בעל רקע פלילי ולא לאומני. בשיחה עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm, שיתף יצחקוב ברגעים הקשים. 

"הסתכלתי בעיניים על מישהו במעבר החציה שממש סמוך אלי, המבט שלו פשוט תפס אותי, קלט אותי, כמו אש, כמו רצח כזה, הסתכלות ממוקדת עליי חזקה, אני לא הבנתי מה קורה", אמר יצחקוב.

לדבריו, "הסתכלתי עליו בחזרה ואז ראיתי עליו צלב על החזה, ואמרתי 'מוזר'. הזזתי שוב את העיניים ליד שלו וראיתי פשוט את הלהב מבצבץ מאחורה. הוא פשוט הסליק את הסכין מאחורה, סכין עם ידית בצבע תכלת".

יצחקוב המשיך ואמר: "באותה שנייה, שוב הסתכלתי עליו על העיניים, וראיתי את העיניים כאילו הן עומדות לצאת מהמקום שלהן, ואז הוא צעק 'אללה אכבר' ופשוט הושיט את הסכין, ואני, לפני כבר, קפצתי עליו ותקפתי אותו והתחלנו מכות".

איפה כל זה קורה?
"כל זה קורה על מעבר החצייה עצמו. לא היה שם אף אחד. הלכנו ממש מכות".

איך זה נגמר?
"התגברתי עליו".

הוא הצליח לדקור אותך?
"הוא כל הזמן ניסה לדקור את פלג הגוף העליון ולא נתתי לו, נתתי לו בעיטות ומכות. ברגע שישבתי עליו והסכין נפלה, אז שחררתי שנייה בשביל לקחת את הסכין, באותו רגע הוא ברח ממני והתחיל לרוץ, אני לקחתי את הסכין והתחלתי לרדוף אחריו".

במשטרה אומרים שזה פלילי.
"החוקר אמר לי, 'אנחנו בשלבים ראשונים של החקירה'. הוא אמר שבשלב הראשוני הם אומרים מה שמקובל להגיד".

אתה קיבלת דקירה? משהו שטחי?
"הוא הצליח בהיאבקות לתת כמה דקירות ברגליים, אז אני חבוש ברגליים, אבל עומדים על הרגליים, מודים לקדוש ברוך הוא".

22/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניידת משטרה (ארכיון)
ניידת משטרה (ארכיון)  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris