ינון מגל ובן כספית

מחאת המתמחים ברפואה חוזרת

ד"ר דן מיליקובסקי, מתמחה בנוירולוגיה שהגיש את התפטרותו, על רקע העיכוב בתחילת מתווה קיצור התורנויות: "26 שעות רצוף זה לא לגיטימי"


מתמחים רבים ברפואה הגישו היום (ה') מכתבי פיטורים, במחאה על עיכוב תחילת מתווה קיצור התורנויות מ־26 שעות. ד"ר דן מיליקובסקי, מתמחה בנוירולוגיה שהגיש את התפטרותו, שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm ושיתף במאבק.

לדבריו, "בצער רב היום הגשתי את התפטרותי, אין לי ברירה. יש פה החלטת ממשלה שהתקבלה על סמך 3 משרדים והדברים היו צריכים לצאת לדרך בראשון לאפריל. מאז, מכל מיני אינטרסים שונים הדבר הזה נדחה, עד שעכשיו מנסים לתקוע מסמר אחרון לארון האומלל הזה, אבל אנו לא ניתן למסמר הזה להיתקע. אנחנו מגישים מכתבים אמיתיים והם ייכנסו לתוקף, ואם אף אחד לא יתעשת לפני שיעברו 30 יום, אז כן, מתמחים יעזבו את בתי החולים וכדאי מאוד להבין את זה".

בהמשך, עוד הסביר: "באוקטובר נחתם הסכם, התפשרנו על הרבה מאוד דברים, השרה ברביבאי דחתה את היישום לספטמבר הבא. להגיד עד הספטמבר הבא, זה כמו להגיד 'אחרי החגים' - זה לא יקרה. זה לקבור את זה. מי יודע מי יהיה בכלל שר הכלכלה או שר הבריאות אחרי הבחירות. זה מגוחך. לא ניתן לזה לקרות, כי 26 שעות זה לא לגיטימי, לא עבור החולים ולא עבור הרופאים. זו הפרה בוטה של זכויות מאוד בסיסיות. לאף אחד לא מגיע דבר כזה. מדובר ב־60 מיליון שקים, האוצר אפילו לא שם לב לזה באקסל, זה לא הסיפור, יש פה אינטרסים מאחור".

עריכה: דוד זבולוני 

25/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris