אודי סגל וענת דוידוב

כוחות ימ"מ מכתרים בית בשכם

שני מחבלים חמושים שמבוקשים על פיגועי ירי התבצרו בבית שמכותר על ידי הכוחות • טל לב רם ('מעריב', 103fm) הביא את הפרטים


כוחות הביטחון פועלים כעת בכפר רוג'יב שנמצא שכם, ומכתרים בית שבו נמצאים שני מחבלים חמושים. טל לב רם ('מעריב', 103fm) עדכן בפרטים: "בשלב הזה, ממה שאנחנו מבינים, כוח ימ"מ נמצא שם, מבצע תרגולת שמכונה 'סיר לחץ'".

לדבריו, "המחבלים, ממה שאנחנו יודעים, ירו לעבר כוחות הימ"מ שפועלים שם, אין נפגעים בקרב הכוחות, אבל זה אירוע שהוא עדיין נמשך. אנחנו רואים שאין כמעט פעילות של צה"ל לעצירת מבוקשים שמסתיימת ללא חילופי אש". 

יש איזה זיהוי ארגוני עם המחבלים שמעורבים בפיגועי הירי האחרונים?
"אנחנו מחפשים תמיד את הזיהוי הארגוני, אבל באזורים הללו דברים מאוד מעורבבים. הרבה פעמים אלה מחבלים צעירים, פחות תשתיות שהכרנו מהעבר, שבהן יש היררכיה ברורה, תשתית ברורה, מעבדות נפץ וכדומה, אבל זו מגמה שרואים שהאירועים הללו הולכים ומתרבים. המגמה הזאת מתרחבת בחודש האחרון, ואם נוסיף על רקע חוסר היציבות של הרשות הפלסטינית ומה שקורה שם, זה לא דבר שהייתי מסיח ממנו את הדעת. זה בהחלט נתון שהוא בעל משמעות".

בהמשך התייחס לפיגוע הלילה (בין שני לשלישי) במתחם קבר יוסף בו נפצעו שני ישראלים, לאחר שנכנסו יחד עם עוד שלושה ישראלים לאזור, ללא תיאום ביטחוני. "זה אירוע לא פשוט. הרבה מזל, ובעיקר חוסר אחריות של אנשים שנכנסים ללא תיאום. זה היה יכול להיגמר באסון כבד", אמר.

עוד אמר: "קודם כל שהפצועים יהיו בריאים ויטפלו כמו שצריך, אבל צריך למצות עם האנשים האלה את הדין ובחומרה רבה", והוסיף: "מה שעשו הכוחות, זה סוג של מבצע מיוחד, להיכנס לתוך השטח".

30/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל לב רם
טל לב רם  |  צילום: 103fm
Paris