איריס קול

"זה הכול או כלום, הז'יטונים הונחו על קריירה בחו"ל"

איש המוזיקה, המנהל והמפיק חגי אוזן על השנה הגורלית של נועה קירל: "אתה לא משקיע מיליון דולר בשביל להרוויח מיליון דולר"


נועה קירל עשתה בשנה האחרונה קפיצת מדרגה משמעותית בקריירה שלה - הוציאה סינגלים בינלואמיים, הופיעה בפארק הירקון ונבחרה להיות נציגת ישראל בארוויזיון לשנת 2023. אממה, האם הכוכבת בכלל עומדת במקום?

איש המוזיקה, המנהל והמפיק חגי אוזן דן על כך עם איריס קול וטען: "הרעיון הוא לראות משהו ולהחליט האם אתה רוצה להתפעל ולהתפעם מהקסם או שאתה רוצה לדעת איך זה קורה באמת. זאת אומרת, יש בן אדם שמגיע להופעה של קוסם מסתכל ואומר 'רגע, איפה הוא חתך את האישה, איפה הוא הוציא את השפן מהכובע או שאתה רוצה לדעת איך זה עבד'. יש כאן זמרת שהיא הרבה הרבה מעבר לזמרת, היא מולטי טאלנט שהמוזיקה שלה היא לדעתי 20% ממה שהיא עושה - היא יותר מנחה תוכניות, היא יותר שחקנית והיא יותר עושה קמפיינים".

בהמשך, עוד אמר: "ואז היא עושה מופע ענק - אם אני עובר איתך להיט להיט, אנחנו מגיעים אולי ל־9 להיטים גדולים. זה המון, אבל זה לא פארק הירקון. שלום חנוך כשהוא עשה את פארק הירקון זה רק אחרי שהוא עשה אלבום מאסטר פיס 'מחכים למשיח'. ואתה אומר 'סליחה, יש פה משהו שהוא קצת יצא מעל הפופיק' ואז אתה אומר 'אוקי, יכול להיות שיש פה משהו אחר שלא קשור למוזיקה'. היא עכשיו נמצאת בשנה מאוד מאוד קריטית שבה היא הולכת לארוויזיון, שבה היא פוזלת לחו"ל ומשתחררת מהצבא - משהו צריך לקרות השנה. זאת צריכה להיות השנה שהיא צריכה להראות שהיא שמה, שהיא כוכבת של חו"ל". 

"מעין מוצר שחייב תמיד לייצר"

לדבריו של איש התקשורת, "זה הכול או כלום, הז'יטונים פה הונחו על קריירה בחו"ל. לפני כשנתיים היו כותרות על זה שהיא חתמה חוזה, אבל בינתיים זה לא ממש קורה. כן שירים פה ושם יוצאים לחו"ל, אבל זה לא תופס שמה - נועה קירל עדיין פה בארץ, זה לא קורה. עכשיו היא הולכת לארוויזיון, לפי מה שהבנתי היו מפיקים ואנשי תעשייה מחו"ל בפארק הירקון. לכן, יש כאן איזשהו קטע שאם את מתייחסת עכשיו למאזנים, אז הקטע של המוזיקה של הפופ בישראל הוא לא העניין -לא בשביל זה התכנסנו, אתה לא משקיע מליון דולר, כמו שהיא שרה, בשביל לכסות, בשביל להרוויח מליון דולר. זה לא הגיוני כלכלית".

"אנחנו סוג של פיילוט, זאת התחושה. היו לנו כוכבים פה בארץ שעשו קריירות מדהימות בסטייל של נועה קירל, עוד מימי שנות השמונים - ירדנה ארזי ועופרה חזה הן סוג של הנועה קירל של היום", הבהיר והוסיף: "אנחנו רואים אותה לאן שאנחנו לא מפנים את האש, זה מן 'תופעת בר רפאלי'". אוזן עוד הביע את דעתו על הסיבה לכך שנועה קירל משתתפת בהמון קמפיינים והפקות שאינן בהכרח קשורות לזמרת שהיא. "היא חייבת כל הזמן לייצר, בגלל שהמוסיקה שלה לבד, לדעתי, לא מייצרת", טען, והבהיר: "היא חייבת כל הזמן לייצר בכיוונים אחרים. זה מעין מוצר שחייב תמיד לייצר".

עריכה: נויה חסון

31/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נועה קירל
נועה קירל  |  צילום: דניאל אלסטר
Paris