איריס קול

"הלא אכפת מגיע לכל דבר, יש איזו קהות כזו"

הקומיקאי טל פרידמן על שיר המחאה החדש והבועט 'שכונה' • על שיתוף הפעולה עם מודי בר־און ז"ל לפני מותו: "כועס על עצמי שלא אמרתי לו 'לך תבדוק'"


טל פרידמן, המוכר כל כך כקומיקאי, תמיד אהב ואף הקפיד לעסוק במוזיקה לאורך השנים. כעת החליט לשלב את שני התחומים האהובים עליו, לפחות למראית עין - סאטירה ומוזיקה, ולחבר אותם בשיר החדש והבועט 'שכונה'. מה תמצאו שם? את כל הדברים הללו שכל כך מאפיינים אותנו כישראלים, שאולי כדאי לוותר לפחות על חלקם. 

בשיחתו עם איריס קול, סיפר על ההחלטה לצאת בשיר מחאה. "במקומות שלא מטופלים על ידי הרשויות, אני באמת לא יכול להבין למה לאנשים לא אכפת", הבהיר. "רציתי לעשות משהו שיהיה כיפי, אך זה אחד הדברים שהכי כואבים לי. הלא אכפת כבר הולך לכל דבר, יש איזו קהות כזו". 

"שמתי מוזיקה שמחה כדי שיהיה אפשר ליהנות לפחות ממנה", הוסיף והתייחס לטרנדים החדשים של טיפוח הגוף, שעלו לכותרות בשנים האחרונות. "אני לא רוצה לבקר, כל אחד עושה את מה שחשוב לו. אני גם עסוק כל הזמן בלהוריד את הכרס אבל אני לא משתמש בחומרים כימיים. אני מנסה כל הזמן לייצר לעצמי תוכן שיעניין וירגש אותי, כדי שאמשיך להיות ערני ולא להזדקן".

בסיום השיחה, סיפר פרידמן כי אירח את העיתונאי והפרשן מודי בר־און ז"ל באלבומו החדש, רגע לפני שהלך לעולמו לאחר מאבק במחלת הסרטן. "לפני שנה בדיוק סיימנו להקליט את זה, כתבתי שני שירים שהם צחוקים לגמרי, שאני עושה שם חיקוי של מודי", שיתף בעצב. "זה היה משהו כיפי. לא ידעתי כלום, גם הוא לא ידע, אני כועס על עצמי שלא אמרתי לו 'לך תבדוק'. השמעתי לו את הסקיצה והוא נורא צחק מזה. נורא מוזר לי לשמוע את זה עכשיו". 

האזינו לשיר החדש:

עריכה: מיכל קדוש

31/08/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טל פרידמן
טל פרידמן  |  צילום: נועם ריבקין פנטון/פלאש90
Paris