בן כספית ואריה אלדד

"לא הופעלו עליי לחצים פוליטיים"

ח"כ בן גביר התארח בתיכון בליך ועורר מהומה • מנהלת בית הספר הילה רומש הגיבה: "כשמתקיים בתיכון הליך בחירות, הוא צריך להיות דמוקרטי"


בכל מערכת בחירות בבית הספר בליך ברמת גן מתקיים משאל בחירות, וחברי כנסת רבים פוקדים את המקום. השנה, הגיע לבית הספר חבר הכנסת איתמר בן גביר (הציונות הדתית-עוצמה יהודית) וביקורו עורר מהומה במוסד הלימודי, ומחוצה לו. סביב ידיעה זו ביקשו בן כספית ואריה אלדד לשוחח עם מנהלת בית הספר בליך, הילה רומש שפרשה את משנתה בנושא.

בפתח הריאיון אמרה רומש כי היא מאמינה שכשמתקיים בתיכון תהליך בחירות הוא צריך להיות תהליך דמוקרטי, ולהביא בפני התלמידים את מגוון הדעות של נבחרי הציבור בקשת הפוליטית בארץ. כשנשאלה האם הופעלו עליה לחצים כאלה ואחרים הסבירה שלא הופעלו עליה לחצים פוליטיים, אבל בהחלט הופעלו לחצים ציבוריים. "מישהו לקח את המספר שלי ושתל אותו באיזשהו קישור וכתוצאה מזה קיבלתי הודעות ווטצאפ. שלחו לי הודעות, אבל לא נכנסתי לרובן ולא קראתי. בו זמנית, קיבלתי גם הודעות תומכות, ולא מהתומכים של בן גביר. הודעות מאנשים שחשבו שאני פועלת נכון, והמהלך הוא נכון"

מנהלת התיכון ביקשה להדגיש כי היא שמעה את תלמידה שואלים את בן גביר שאלות נוקבות לגבי המצב בארץ, והסבירה: "הם נגעו בנושא ההפלות, בגיוס בנות ליחידות קרביות להיות לוחמות, ברצח רבין, בשאלה מדוע הוא לא התגייס לצה"ל, ובנושא גיוס חרדים לצה"ל. התלמידים לא עשו לו הנחות, ושאלו שאלות קשות. התפקיד שלנו, כמוסד חינוכי, הוא להביא את מגוון הדעות ולכוון אותם להיות ביקורתיים ומעורבים בחברה. מדובר בחבר'ה שעוד שנה מתגייסים לצבא. בליך הוא לא בועה, הוא חלק מהחברה הישראלית ותפקידו של מוסד חינוכי, של תיכון, הוא להתמודד עם מורכבות בחברה הישראלית".

עוד הוסיפה: "כשעושים את זה בבית הספר אנחנו מעבדים את זה אחר כך - אם זה בשיעורי אזרחות או חינוך. מעבר לזה, הייתה הפגנה סוערת בחוץ, אבל מה שהיה בחוץ אינו מעניינו של בית הספר. הייתה משטרה והייתה אבטחה. אנחנו כל הזמן הדפנו את התלמידים מהגדר, אבל הם צעקו ודרבנו אותם. בסדר, אנחנו מדינה דמוקרטית".

כשנשאלה האם התלמידים רצו בביקור חבר הכנסת בן גביר אמרה שהיא קיבלה רושם שהם לא מתנגדים להגעתו. "לא קיבלתי רושם שהם מתנגדים להגעתו. תלמידנו הם ביקורתיים, וכשיש להם מה להגיד הם אומרים. לא הייתה התנגדות כזו מצידם".

עריכה: עדן בן ארי 

06/09/2022

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ איתמר בן גביר (ארכיון)
ח"כ איתמר בן גביר (ארכיון)  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris